بیش از 5 هزار دانش آموز توانایی علمی خویش را به مشاركت می گذارند

بیش از 5 هزار دانش آموز توانایی علمی خویش را به مشاركت می گذارند لینك بگیر: تهران -دبیر شورای سیاست گذاری سومین جشنواره ملی ابن سینا اظهار داشت: 5 هزار و 200 دانش آموز با شركت در این دوره از جشنواره توانایی های علمی و دانش خویش را به مشاركت می گذارند.


به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار حوزه آموزش ایرنا از جشنواره ملی ابن سینا، سید علی حسینی در آئین شروع به كار جشنواره تصریح كرد: این دانش آموزان از 31 استان كشور و 850 مدرسه جهت شركت در این رقابت ها آماده شده اند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: این مسابقات در 9 مبحث آزمایشگاهی (شیمی و زیست شناسی)، برنامه نویسی (محتوای دیجیتال)، مناظره، ماراتن استارتاپی، دستاوردها، دست ساز ها و اختراعات، ماراتن محتوای دیجیتال، فیلم كوتاه و مستند داستانی (با مبحث علمی) و همینطور المپیاد علمی علوم پایه برگزار می گردد.
حسینی خاطرنشان كرد: این مسابقات به منظور تولید زمینه مناسب برای بروز توانمندی های مهارتی دانش آموزان تدارك دیده شده است.

* ارسال یك هزار و 340 طرح به جشنواره ابن سینا
دبیر علمی سومین جشنواره ابن سینا هم در این آئین از ارسال هزار و 340 طرح به دبیرخانه اشاره نمود و اظهار داشت: از این تعداد 230 طرح برگزیده می گردد.
مهدی رشیدی جهان افزود: بعضی از برگزیدگان برای رقابت های بین المللی اعزام خواهند شد و از برخی اختراعات به منظور تجاری سازی و ثبت آن حمایت می گردد.
وی با یادآوری این نكته كه 300 طرح و اختراع در بخش دستاورد های این جشنواره به رقابت می پردازند، عنوان كرد: هزار مقاله دانش آموزی برای بخش همایش های علمی جشنواره دریافت شده است.
دبیر علمی سومین جشنواره ابن سینا از برگزاری ماراتن استارت آپ های دانش آموزی در این جشنواره اطلاع داد و اضافه كرد: آموزش و ارتقای مهارت كارآموزی، كارآفرینی و خود اشتغالی به منظور درآمدزایی و آشنایی دانش آموزان با فضای دانشگاهی پیش از ورود به دانشگاه همچون اهداف این جشنواره است.
رشیدی جهان با اشاره به اینكه این رویداد آموزش محور است، ادامه داد: 200 فیلم علمی دانش آموزی هم در بخش فیلم های كوتاه مستند به رقابت می پردازند.
وی اضافه كرد: این فیلم ها در 54 عنوان همچون بهترین فیلم نامه و بهترین ایده جایزه دریافت خواهند كرد و 20 فیلم برگزیده این بخش در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس به نمایش در می آید و از برگزیدگان این بخش قدردانی خواهد شد.
دبیر علمی سومین جشنواره ابن سینا با اشاره به برگزاری مسابقات ملی مناظره دانش آموزی اظهار داشت: در بخش مناظره 10موضوع دو وجهی انتخاب شده كه دانش آموزان بر مبنای قرعه انتخابی به مناظره خواهند پرداخت.
رشیدی با اشاره به اینكه دانش آموزان در بخش مناظره بر مبنای آموزش های پیشین و همینطور استدلال های شخصی به رقابت می پردازند، خاطرنشان كرد: به منظور رعایت عدالت آموزشی، دانش آموزان از تمام استان های كشور حضور دارند و با سامانه آموزشی به صورت تصویری، صوتی و مكتوب آموزش های لازم را جهت شركت در سومین جشنواره ملی دانش آموزی دیده اند.
سومین جشنواره ملی ابن سینا 13 و 14 اردیبهشت در دانشگاه های تهران و تربیت مدرس برگزار می گردد.
علمی *1883 *9122


1397/02/15
13:09:05
5.0 / 5
4643
تگهای خبر: دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی