تا پایان سال ۹۶؛

۹۶۷ هزار دامنه اینترنتی به نام ایران به ثبت رسید، پسوند ir در صدر

۹۶۷ هزار دامنه اینترنتی به نام ایران به ثبت رسید، پسوند ir در صدر لینك بگیر: آخرین آمار عرضه شده از ثبت پسوندها و دامنه های اینترنتی در ایران از فعالیت بالغ بر ۹۶۷ هزار دامنه اینترنتی در كشور حكایت دارد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از مهر، بررسی ها برپایه آمارهای مركز ثبت پسوندها و دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانش های بنیادی، نشان داده است كه تا آخر سال ۹۶ بالغ بر ۹۶۷ هزار و ۹۸۹ دامنه اینترنتی متعلق به ایران از جانب كاربران به ثبت رسیده است. این آمار در مقایسه با آخر سال ۹۵ از ثبت نزدیك به ۱۰۰ هزار پسوند جدید اینترنتی در یك سال حكایت دارد چراكه در انتها سال ۹۵ بالغ بر ۸۷۱ هزار دامنه اینترنتی در كشور به ثبت رسیده بود.

برمبنای این آمار، پسوند «ir» همچنان در صدر دامنه های ثبت شده فعال اینترنتی با هویت ایرانی قرار دارد و پسوند net.ir هم كمترین میزان ثبت دامنه را به خود مختص كرده است.

آخرین وضعیت ثبت دامنه های اینترنتی نشان داده است كه هم اكنون تعداد ۹۵۹ هزار و ۲۸۹ دامنه با پسوند ir در كشور فعال است كه بیشترین تعداد دامنه اینترنتی را شامل می شود؛ همینطور شمار پسوندهای ثبت شده co.ir بالغ بر ۴۰۳۵ دامنه، شمار دامنه های ثبت شده با پسوند فارسی ایران 1907 دامنه و شمار دامنه های ثبت شده با پسوند ac.ir حدود ۱۴۰۶ دامنه فعال اعلام شده است.

این درحالی است كه تعداد دامنه های اینترنتی فعال حاكمیتی و دستگاههای اجرایی با پسوند gov.ir بالغ بر ۲۵۵ دامنه است.

در همین حال تعداد دامنه های فعال به ثبت رسیده با پسوند sch.ir حدود ۲۹۳ دامنه، با پسوند org.ir بالغ بر ۳۰۹ و id.ir بالغ بر ۴۶۰ دامنه برآورد می گردد. تابحال ۳۵ دامنه هم با پسوند net.ir به ثبت رسیده و در مجموع ۹۶۷ هزار و ۹۸۹ دامنه در پایگاه ثبت دامنه های اینترنتی در ایران ثبت شده و فعال است.

1397/02/01
13:14:13
5.0 / 5
4758
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی