ستاری: تجاری سازی محصول مشكل اصلی حوزه رباتیك است

ستاری: تجاری سازی محصول مشكل اصلی حوزه رباتیك است لینك بگیر: تهران– معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به حضور 800 تیم در سیزدهمین دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ایران با سرمایه شخصی، یكی از مشكلات اصلی حوزه رباتیك را تجاری سازی محصولات این حوزه دانست.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، سورنا ستاری روز پنجشنبه در آئین افتتاح سیزدهمین دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی تهران در جمع خبرنگاران ضمن اظهار خشنودی از ارتقای بیش از پیش سطح برگزاری این مسابقات سالانه، در عین حال یكی از مشكلات فعالان حوزه رباتیك را با وجود شركت در مسابقات و دریافت جوایز مختلف، بحث تجاری سازی محصول دانست. وی با اشاره به این كه تزریق پیشرفت های فناورانه حوزه رباتیك به بخش صنعت به كندی صورت می گیرد، خاطرنشان كرد: البته سیاست ما در سال جدید استفاده از پتانسیل جوانانی است كه با پول و سرمایه شخصی در این حوزه فعالیت می نمایند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با بیان این كه هم اكنون به لحاظ نیروی انسانی و تكنولوژی در خیلی از صنایع از وضعیت خوبی برخوردار هستیم یكی از دلائل اصلی راه نیافتن تكنولوژی به بخش های مختلف صنعت بخصوص در بخش های دولتی و خصولتی را ضعف فرهنگی دانست.
وی در ادامه با اشاره به اینكه نوع نگاه ما به حوزه رباتیك نیازمند تغییر است، اظهار داشت: سطح ما با عنایت به وجود نیروی انسانی جوان و نخبه خیلی بالاتر از این مسابقات است و این بخش نیازمند حمایت بخش صنعت است.
وی با تاكید بر این كه حوزه دانش بنیان از یك اكوسیستم برخوردار است، از رونق گرفتن و بزرگ شدن تعدادی از شركت های دانش بنیان اظهار خرسندی كرد و ادامه داد: در آینده نزدیك تا ماه آینده در حوزه آی سی تی شاهد دو شركت خواهیم بودكه ارزش آنها به یك میلیارد دلار خواهد رسید.
سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوكاپ آزاد ایران 2018 با رقابت 478 تیم از 12 كشور جهان همچون تركیه، آلمان، چین، آمریكا، هلند، فرانسه، انگلیس، پرو، هند، سنگاپور و كره در نمایشگاه بین المللی تهران شروع به كار كرد.
این رقابت ها كه تا 18 فروردین ماه ادامه خواهد داشت امسال در 26 لیگ برگزار می گردد و بخش های دانشجویی با 10 لیگ و 132 تیم، لیگ دانش آموزی با 193 تیم، بخش شبیه سازی با 5 لیگ و 60 تیم و بخش كاربردی با 4 لیگ و 93 تیم در آن حضور خوهند داشت.
با آغاز رقابت های سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوكاپ آزاد ایران 2018 از یك ربات جدید اطفای حریق ساخت مركز تحقیقات مكاترونیك دانشگاه آزاد قزوین رونمایی گردید.
آئین اختتامیه سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوكاپ هم روز شنبه 18 فروردین ماه جاری با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سالن برج میلاد با معرفی تیم های برتر برگزار می گردد.
برترین تیم ها علاوه بر دریافت مجوز شركت در مسابقات جهانی ربوكاپ امسال در مونترال كانادا (26 خرداد تا اول تیر) از مزایایی همچون عضویت در بنیاد ملی نخبگان و حمایت های دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار خواهند شد.
علمی1836* 2017


1397/01/17
14:26:56
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی