20 محصول دانش بنیان در حوزه صنعت هوایی بومی سازی شد

20 محصول دانش بنیان در حوزه صنعت هوایی بومی سازی شد لینك بگیر: تهران- یك شركت دانش بنیان و فعال در تولید انواع تجهیزات و سامانه های هیدرولیك، نیوماتیك، سامانه سوخت و الكترومكانیك موفق به تولید، تجاری سازی و بومی سازی 20 محصول در حوزه صنعت هوایی شده است.


به گزارش روز شنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، یك شركت دانش بنیان و فعال در تولید انواع تجهیزات و سامانه های هیدرولیك، نیوماتیك، سامانه سوخت و الكترومكانیك موفق شده است كه با استفاده از دانش و تجربه حاصل از اجرای طرح برگزیده خود در دوره پانزدهم جشنواره جوان خوارزمی و با عنایت به نیاز بازار، مراحل تولید 20 محصول دانش بنیان در حوزه متعلقات صنعت هوایی همچون ماژول فیلتراسیون هیدرولیك بالگرد را طراحی، تدوین فناوری و تجاری سازی كند.
ویژگی این شركت كه در تجاری سازی طرح و در سی و یكمین جشنواره بین المللی خوارزمی شایسته تقدیر گردید شامل دارا بودن واحد تحقیق و توسعه فعال، بنیان گذاری بر پایه خصوصی، موفقیت در تولید، پایداری شركت، بقاء دربازار و توسعه سبد مشتریان، كسب ثروت از تولید دانش بنیان، تولید تنوع در محصول و توسعه آن، اشتغال زایی مولد بوده است.
علاوه بر آن این شركت دانش بنیان موفق شده است كه با تقویت واحد تحقیقات و توسعه خود و طراحی و ساخت انواع آزمونگرها به عرصه تعمیر و نگهداری قطعات هواپیما راه یابد و بدین ترتیب با خروج از وضعیت تك محصولی و محدودیت مشتری بازار عرصه جدیدی یافته كه منجر به افزایش توانمندی متخصصین شركت، گشودن راه های دید كسب درآمد از دانش، كمك به آماده به خدمت نگه داشتن اسكادران هوایی كشور و جلوگیری از خروج ارز برای دریافت خدمات مشابه شده است.
مهندس رضا ادیبی كه با همراهی مهندس محمد همتی بعنوان برگزیده موفق تولید ملی سی و یكمین جشنواره بین المللی خوارزمی انتخاب شده است در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به اینكه بخش عمده ای از پرنده های ما شامل هواپیما ها و بالگردها ازسیستم های هیدرولیك بهره می گیرند، اضافه كرد: این سیستم ها می بایستی یك سری المان ها را در داخل خود داشته باشند كه ما در این بخش به علت اینكه تحریم هستیم حتی تعمیر آنها را با مشكل مواجه ساخته است.
وی تصریح كرد: ورود به ساخت و بومی كردن تجهیزات و سامانه های هیدرولیك، نیوماتیك، سامانه های سوخت و الكترومكانیك می تواند ضریب اطمینان را در پرنده ها و بالگردهای گردشگری افزایش داده و بار بزرگی را بخصوص در حوزه حمل و نقل هوایی از دوش كشور بردارد.
این مهندس جوان با اشاره به درخواست سازمان هوایی از این شركت دانش بنیان برای همكاری با آنها، اظهار داشت: شركت ما روی تولید یكسری تجهیزات هیدرولیك و سوخت رسانی هواپیما دست گذاشته است كه هم در اورهال (تعمیرات اساسی) و هم درساخت هواپیما استفاده می گردد.
وی با اشاره به اینكه، تجهیزات هیدرولیك می تواند در مدار هیدرولیك استفاده گردد و تجهیزات سوخت رسانی هم در موتور هواپیما استفاده شود، اظهاركرد: تجهیزات هیدورلیك از عناصر و المان های مختلفی تشكیل شده است و هر پرنده ای از یك سیستم هیدرولیك برای اعمال نیرو، حركت دادن بالها و بالا و پایین كردن چرخ هواپیما و بالك ها و دم هواپیما برخوردار می باشد.
ادیبی با بیان اینكه، سیستم هیدرولیك شامل اجزاء مختلفی همچون پمپ، شیرآلات و فیلتراسیون می گردد اظهار داشت: ما در بخش فیلتراسیون سیستم هیدرولیك كار كردیم و برنده جشنواره خوارزمی شدیم. اما در شركت روی خیلی از اجزا همچون عملكرهای مختلف كار می نماییم و تا حدودی از تجربه ساخت و اورهال برخی قطعات برخوردار شده ایم.
وی با اشاره به حساسیت بسیار بالای سیستم سوخت رسانی مربوط به موتور هواپیما هم خاطرنشان كرد: ما برای اولین بار در كشور موفق شده ایم كه انژكتور موتور توربینی هواپیما بسازیم كه شاید تنها چند شركت محدود دنیا در حال تولید آن هستند و تمام شركت های هواپیمایی از محصول آنها استفاده می نمایند.
این برگزیده سی و یكمین جشنواره بین المللی خوارزمی با اشاره به اینكه، هر موتور هواپیما 12 تا انژكتور دارد كه به صورت معمول بعد از چندین ساعت پرواز باید موتور باز و اورهال شود، اظهار داشت: ما این انژكتور ها را ساخته ایم و اورهال می نماییم.
وی ادامه داد: ما به واسطه اینكه موفق به ساخت انژكتور شده ایم در زمینه اورهال هم ورود كرده ایم و این البته نیازمند پاس كردن استانداردهای مختلف بین المللی است.
این مهندس جوان اظهار نمود: كلیت همه این اجزا كمك می نماید كه ناوگان هوایی كشور دیگر در بحث تعمیرات نیازمند خارج از كشور نباشد و این خود ضمن جلوگیری از خروج ارز و تولید خسارت، از معطلی صنعت هوایی كشور هم جلوگیری خواهد نمود.
علمی ** 1836 **1440


1397/01/15
17:47:31
5.0 / 5
4912
تگهای خبر: دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی