فروش اینترنت نامحدود به كجا رسید

فروش اینترنت نامحدود به كجا رسید به گزارش لینك بگیر الزام شركت‌های اینترنتی به جایگزینی اینترنت نامحدود براساس قراردادهای مدت زمان معین با مشتركان و جایگزینی آن با اینترنت حجمی، موضوعی می باشد كه محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این و همزمان با عید سعید فطر اعلام و از گفت‌وگو با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای خاتمه دادن به فروش حجمی اینترنت در بازار اینترنت ثابت خبر داده بود.


به ‌گفته مسئولان این وزارتخانه، این طرح بخشی از شبكه ملی اطلاعات است كه هنوز در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نهایی نشده و با توجه به روند بررسی، تصویب و اجرای این طرح به‌نظر می‌رسد جایگزینی اینترنت نامحدود با بسته‌های حجمی در روزهای پایانی عمر دولت یازدهم اجرایی شود. فارغ از كم و كیف ارائه و تغییرات احتمالی اینترنت در زمینه حجم و سرعت و میزان پایبندی شركت‌های اینترنتی كه با فروش اینترنت نامحدود، منافع حاصل از فروش حجمی اینترنت را از دست خواهند داد،
زمان اجرایی شدن این طرح موجب پس‌لرز‌هایی شده است. اعلام اجرای این طرح از مرداد‌ماه امسال نه‌تنها تكذیب وزارت ارتباطات را به‌دنبال داشته بلكه محمود واعظی و مسئولان رگولاتوری را به ارائه توضیحات بیشتر وادار ساخته است. به‌نحوی كه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستا‌گرام منتسب به‌خود با بیان اینكه موضوع حذف فروش حجم اینترنت در حوزه اینترنت ثابت برای حمایت از كاربران در دستور كار این وزارت قرار دارد، نوشت:
به همین منظور كمیته‌ای تشكیل شده و تا پایان مردادماه نتیجه بررسی و پیشنهاد این كمیته برای تصویب در كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات مطرح خواهد شد و اینگونه تصمیمات پس از تصویب كمیسیون قابلیت ابلاغ و اجرا پیدا می‌كند. واعظی با اشاره به انتشار اخباری در برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر ارائه اینترنت نامحدود از مردادماه، افزود: متأسفانه برخی به‌رغم توضیحات و تأكید بر موضوع، صرفا به جهت جذب مخاطب تیتر خبر را به‌گونه‌ای تنظیم كرده‌اند كه گویا از ابتدای مرداد این طرح اجرا می‌شود.
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) نیز با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رایزنی با سازمان تنطیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای خاتمه دادن به فروش اینترنت حجمی، گفت: موضوعی كه وزیر ارتباطات درباره اینترنت نامحدود مطرح كردند، در دستور كار كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی قرار گرفته و در جلسات آتی بررسی شده و نتایج آن اعلام می‌شود.
جهانگیر اسدی افزود: اگر كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی، نظر و رأی خود را اعلام و آن را به‌صورت مصوبه ابلاغ كند، تمام اپراتورها باید در آن چارچوب حركت كنند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد و از زمانی كه مصوبه ابلاغ شود ومسلما قابل اجراست. وی، افزود: بنا نیست خدمات فدای سرویس‌های جدید شود و كیفیت خدمات نباید لطمه بخورد.
حوزه نظارت سازمان تنظیم مقررات رادیویی مكلف است براساس برنامه‌ای كه دارد، اپراتورها را براساس شاخص‌های موجود ارزیابی كند و مسئولیت كنترل كیفیت خدمات اپراتورها را هم برعهده دارد.
1396/04/21
19:39:02
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: اینترنت , اپراتور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی