تشکیل مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران و کوبا

تشکیل مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران و کوبا لینک بگیر: وزیر علم، فناوری و محیط زیست کوبا با معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تشکیل مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران و کوبا سخن گفت


به گزارش لینک بگیر به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، مونتایا، وزیر علم، فناوری و محیط زیست کوبا  ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از حضور دکتر دهقانی در کوبا گفت: دولت کوبا بر پیشرفت مبتنی بر تکنولوژی تاکید دارد و بر این اساس از توسعه همکاریهای علمی و فناوری با ایران کاملا استقبال می نماییم. 
وی تشکیل کمیته مشترک فناوری بین دو کشور را ابتکاری مناسب در این جهت توصیف و درخواست نمود مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران و کوبا به عنوان نقطه تماس شرکتهای فناوری دو کشور در کوبا تشکیل گردد.
وزیر علم، فناوری و محیط زیست کوبا همین طور با اشاره به اینکه کوبا در تدارک برگزاری یک نمایشگاه بزرگ در سال ۲۰۲۴ است پیشنهاد کرد که شرکتهای دانش بنیان ایرانی توانمندی های خود در دو بعد خدمات و محصولات در این نمایشگاه ها عرضه کنند و از دهقانی هم برای سفر به کوبا و بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد.
معاون علمی رئیس جمهور هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در کوبا و اینکه موضوع اجلاس سران گروه ۷۷ به علم و فناوری اختصاص دارد، فضای تعامل و تبادلات علمی فناوری فیمابین  را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه هر کشور نیروهای متخصص آنست که هر دو کشور ایران و کوبا دراین زمینه غنی هستند، اظهار داشت: در این دو روز، فرصتهایی را در حوزه توسعه همکاریهای فناوری مشترک با کوبا مشاهده کردم که کمتر مورد توجه بوده و امیدوار هستم بتوانیم با تعریف پروژه های مشترک از این فرصت ها استفاده نمائیم. البته معتقدم که نباید همکاری ها را به بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی محدود کرد.

دهقانی در ادامه پیشنهاد حضور شرکتهای ایرانی در نمایشگاه کوبا را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: معاونت علمی هم از حضور شرکتهای دانش بنیان ایرانی در عرصه های مختلف در این نمایشگاه حمایت می کند.

وی از بهداشت و سلامت، دارو، آب، انرژی، مدیریت پسماند و مقابله با تاثیرات تغییرات اقلیمی به عنوان حوزه های اولویت دار همکاری با کوبا یاد کرد و اظهار داشت: بسیار مشتاقیم که همزمان با نمایشگاه ایران ساخت میزبان وزیر محترم علم، فناوری و محیط زیست کوبا در ایران باشیم.

وزیر علم، فناوری و محیط زیست کوبا هم با تشکر از دعوت  دهقانی به بازدید هفته گذشته معاونش از توانمندی های علمی فناوری شرکتهای دانش بنیان ایرانی  اشاره و اشاره کرد باتوجه به ظرفیتهای خوبی که در ایران وجود دارد بر توسعه همکاریهای علمی فناوری با ایران تاکید داریم.
  وی با اشاره به اینکه هدف گذاری ایران  برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان و سیاستهای دولت برای ایجاد بازار داخلی و خارجی برای محصولات دانش بنیان بسیار باارزش است، خواهان به اشتراک گذاشتن تجارب ایران با کوبا دراین زمینه شد.
وزیر علم کوبا در ادامه گفت:   هم اکنون در کنار بیوتکنولوژی و دارو، حوزه های امنیت غذایی و انرژی هم برای ما بسیار اهمیت دارد و می تواند جزو محورهای همکاریهای مشترک قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: تلاش می نماییم مردم کوبا را با محصولات دانش بنیان ایرانی آشنا نماییم و اساسا این محصولات بازار خوبی در کوبا و کشورهای آمریکای لاتین خواهد داشت.
در پایان این ملاقات، وزیر علم، فناوری و محیط زیست کوبا، پیش نویس سند توسعه همکاریهای فناوری ایران و کوبا در عرصه های فناوری را به معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور تقدیم و اظهار امیدواری کرد با نهایی شدن مفاد  و امضای این سند شاهد گسترش همکاریهای مشترک فناوری ایران و کوبا باشیم.
منبع:

1402/06/26
15:02:43
0.0 / 5
287
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی