برای افزایش امنیت عابران توسعه یافت

خودروی خودرانی که به شما خیره می شود!

خودروی خودرانی که به شما خیره می شود! لینک بگیر: پژوهشگران بمنظور ایمن تر کردن خودرو های بدون راننده به آنها چشمان درشت اضافه کردند و افزایش احساس امنیت عابران را مورد بررسی قرار دادند.به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، عابران پیاده هنگام عبور از جاده و از برابر خودرو ها باید با راننده تماس چشمی داشته باشند تا مطمئن شوند که راننده آنها را دیده است. با این وجود، اگر یک خودرو راننده نداشته باشد چه باید کرد؟ تحقیقات جدید نشان میدهد که این وسایل نقلیه خودران باید چشمان مخصوص به خودرا داشته باشند.

در مطالعه اخیر، دانشمندان دانشگاه توکیو یک خودرو حمل تجهیزات گلف را به چشم های رباتیک انسان مانند مجهز کردند. بااینکه این خودرو ازطریق یک راننده هدایت می شد اما راننده بوسیله یک آینه یک طرفه که بر شیشه جلوی آن نصب شده بود از دید ناظرین بیرونی پنهان شد و بدین ترتیب به نظر می رسید که این خودرو راننده ندارد.در مرحله بعد، از یک دوربین همه جهته برای ضبط چهار فیلم استفاده شد که در آن، این خودرو به یک خط عابر پیاده نزدیک می شد. در یک ویدیو، خودرو متوقف گردید و منتظر عبور عابر پیاده ماند، در صورتیکه جهت نگاه چشمانش نشان می داد که عابر را دیده است. در مورد دیگر، خودرو بدون توقف و بدون نگاه به عابر پیاده رد شد. در مورد دیگر نیز سناریوهای مشابهی اجرا شد اما در آنها خودرو مجهز به چشم نبود.

۱۸ داوطلب بزرگسال(۹ مرد و ۹ زن) بوسیله هدست های واقعیت مجازی فیلم ها را از نظر عابر پیاده مشاهده نمودند. آنها چندین بار فیلم ها را با ترتیب تصادفی مشاهده نمودند و در هر مورد سه ثانیه فرصت داشتند تا تصمیم بگیرند که آیا عبور از جاده امن است یا خیر.اول از همه، مشخص شد که مردان بیشتر در زمانی که محیط ایمن نبود تصمیم به عبور می گرفتند. در صورتیکه زنان زمانی تصمیم به عبور می گرفتند که ایمنی بیشتر بود. با این وجود، هر دو خطا زمانی که خودرو مجهز به چشم بود کمتر رخ می داد. مردان گزارش کردند که وقتی چشم ها روی آنها نبود وضعیت خطرناک تر به نظر می رسید، در صورتیکه زنان گزارش دادند که وقتی چشم ها به آنها نگاه می کردند احساس امنیت بیشتری داشتند.

دانشمندان تاکید می کنند که یافته های آنها ممکنست در یک مطالعه در مقیاس بزرگ تر با تعداد شرکت کنندگان و سناریوهای بیشتر نتایج متفاوتی داشته باشد. با وجود این، آنها براین باورند که نصب چشم بر خودرو های بدون راننده ممکنست ایده خوبی باشد.

پروفسور تاکئو ایگاراشی(Takeo Igarashi) می گوید: حرکت از طرف رانندگی دستی به سمت رانندگی خودکار یک تغییر بزرگ است. اگر چشم ها واقعاً بتوانند به ایمنی و کاهش تصادفات رانندگی کمک کنند، باید بطور جدی اضافه کردن آنها را در نظر بگیریم. ما در آینده می خواهیم کنترل خودکار چشم های رباتیک را در اختیار هوش مصنوعی قرار دهیم.مقاله ای در مورد این تحقیق در چهاردهمین کنفرانس بین المللی رابط های کاربری خودرو و کاربردهای خودرو های تعاملی ارائه شد.

اگرچه این فناوری ممکنست مسخره به نظر برسد اما این نخستین مطالعه ای نیست که نشان میدهد وجود چشم روی خودرو ها می تواند مفید باشد. در سال ۲۰۱۸، آزمایش های انجام شده با خودروی جگوار لندرور(Jaguar Land Rover) نشان داد که عابران پیاده زمانی که وسایل نقلیه مجهز به چشم های متحرکی هستند که آنها را نگاه می کنند بیشتر احساس امنیت دارند.

منبع:

1401/06/30
23:14:21
0.0 / 5
196
تگهای خبر: تحقیقات , دانش , دوربین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی