هیدروژن پاک، پلی میان امروز و آینده سبز!

هیدروژن پاک، پلی میان امروز و آینده سبز! لینک بگیر: پژوهشگران آمریکایی تلاش می کنند با تولید هیدروژن پاک، انرژی های تجدیدپذیر را در مقیاس گسترده به بازار وارد کنند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی "دانشگاه ویرجینیای غربی"(WVU)، پژوهشگران تلاش می کنند با سبز کردن تولید هیدروژن، بر آخرین مانع اتصال انرژی تجدیدپذیر به شبکه نیرو غلبه کنند.
"ونیوان لی"(Wenyuan Li)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما منبع بسیار خوبی از انرژی های تجدیدپذیر و بازار بزرگی برای هیدروژن داریم اما مانعی که در این کار وجود دارد، این است که نمی توانیم آنها را به یکدیگر متصل نماییم. فناوری ما مانند یک پل در این میان قرار می گیرد و کمک می نماید تا از انرژی های تجدیدپذیر، برق بگیریم و آنرا به هیدروژن تبدیل نماییم.
لی و همکارانش، بودجه ای به مبلغ ۱/۲ میلیون دلار از "وزارت انرژی آمریکا"(DOE) دریافت کرده اند تا بر موانع تولید هیدروژن سبز غلبه کنند.
لی افزود: هیدروژن سبز بدین معناست که در کل پروسه تولید هیدروژن، هیچ موردی از انتشار کربن یا ردپای کربن وجود ندارد. این نوع فناوری، بازار بزرگی دارد.
پژوهشگران در این پروژه، از "سلول الکترولیز اکسید جامد"(SOEC) استفاده می کنند که الکتریسیته را به کار می گیرد تا آب را به اکسیژن و هیدروژن تجزیه کند و به تولید هیدروژن سبز بپردازد.
از این هیدروژن می توان برای کاربردهای صنعتی همچون تولید تراشه های کامپیوتری پیشرفته، سلول های خورشیدی، پالایش فلزات و تولید کود بهره برد.
همین طور این هیدروژن را می توان بعنوان یک حامل انرژی مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی های تجدیدپذیر در مقیاس گسترده و تامین نیروی سلول های سوختی برای تولید برق مورد استفاده قرار داد.
بگفته لی، سلول الکترولیز اکسید جامد و سلول های سوختی درحال بررسی هستند تا نحوه تامین نیروی جهان را تغییر دهند. این تاثیر را می توان در کاهش قبض های انرژی، وسایل نقلیه سنگین مجهز به هیدروژن و سلامت محیط زیست مشاهده کرد.
لی افزود: ما می توانیم از هیدروژن برای تولید نیرو و یا تامین نیروی وسایل نقلیه الکتریکی استفاده نمائیم. هنگامی که یک وسیله نقلیه الکتریکی را شارژ می کنید، این انرژی از یک نیروگاه سوخت فسیلی تامین می شود، هزینه دارد و می تواند به تولید کربن بیانجامد اما یک وسیله نقلیه الکتریکی که هیدروژن حاصل از فناوری ما را به کار می گیرد، سبز و کم هزینه است.
باتوجه به حرکت جهان به سمت آینده ای با انرژی پاک، علاقه به تولید هیدروژن سبز برای اهداف صنعتی، در سراسر جهان بالا رفته است. این روش جدید در صورت موفقیت آمیز بودن، هیدروژن را بجای سوخت های فسیلی، از آب تولید می کند تا انتشار کربن از هیدروژن صنعتی را کم کند.
اگر پژوهشگران بتوانند بر چالش حساسیت مواد نسبت به مسمومیت با کروم غلبه کنند، سلول های الکترولیز اکسید جامد نهایتاً به تجاری سازی خواهند رسید. بگفته لی، کروم به تخریب سریع دستگاه منجر می شود و عمر کاربرد آنرا می کاهد.
این گروه پژوهشی با "موسسه پلی تکنیک ووستر"(WPI) همکاری می کنند تا مواد الکترود مقاوم در مقابل کروم را جهت استفاده در فناوری سلول الکترولیز اکسید جامد به بازار عرضه کنند.
به گزارش "آژانس بین المللی انرژی"(IEA)، تقاضای جهانی جهت استفاده از هیدروژن بعنوان سوخت، از سال ۱۹۷۵ سه برابر شده و در سال ۲۰۱۸ به ۷۰ میلیون تن در سال رسیده است.
منبع:

1400/06/31
16:35:45
0.0 / 5
184
تگهای خبر: الكتریكی , انرژی , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی