نظر فیزیكدان و سردبیر سابق نشریه نیچر درباره ارتباط با فرازمینی ها

نظر فیزیكدان و سردبیر سابق نشریه نیچر درباره ارتباط با فرازمینی ها به گزارش لینک بگیر یک فیزیکدان و سردبیر سابق نشریه علم ˮنیچرˮ اخطار می دهد که ارتباط با بیگانگان می تواند بر تمام حیات روی زمین مهر آخر بزند و شاید ما باید پیش از این که خیلی دیر شود، دست از کوشش برای ارتباط گرفتن با آنها برداریم.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سال گذشته وزارت دفاع ایالات متحده از فیلمهای مادون قرمز ضبط شده توسط نیروی دریایی این کشور که مشاهده "پدیده های هوایی ناشناخته" مختلف را به تصویر می کشید، رونمایی نمود. این اشیاء پرنده ناشناس نوعی هواپیما یا فضاپیما بودند که به نظر می رسید قوانین اساسی فیزیک را نقض می کنند. باآنکه بعید است که این اشیای پرنده ناشناس به جای روسیه یا چین متعلق به فرازمینی ها باشند، اما زمینی بودن آنها امکان دارد برای انسان ها بهتر از تماس احتمالی با یک فناوری و تمدن فرازمینی باشد.
یک اظهار نظر جدید از "مارک بوکانان"(Mark Buchanan) سردبیر سابق نشریه "نیچر" اخطار می دهد که انسان ها باید در مرحله تکاملی فعلی، از تماس با بیگانگان پرهیز کنند.
وی در مقاله ای در روزنامه "واشنگتن پست" نوشت: همه ما باید سپاسگزار باشیم که هنوز هیچ مدرکی در ارتباط با تمدن های بیگانه نداریم.
بوکانان اضافه کرد: کوشش برای برقراری ارتباط با فرازمینی ها، در صورت وجود، می تواند برای ما بسیار خطرناک باشد.
"بوکانان" اینطور فکر می کند که اگر می خواهیم با نژادهای پیشرفته بیگانه تماس برقرار نماییم، باید بسیار با احتیاط عمل نماییم.
وی اظهار داشت: جستجوی بیگانگان به مرحله ای از پیچیدگی های فناوری و خطرات در رابطه با آن رسیده است که احتیاج به تنظیم دقیق قوانین و مقررات در سطح ملی و بین المللی دارد.
از نظر وی، اقدامات نسنجیده یک فرد در این مورد می تواند اثرات بسیار بزرگی را برای کل نژاد بشر ایجاد نماید و حتی به صورت کلی بر زندگی روی زمین آخر دهد.
به عبارت دیگر، "بوکانان" فکر می کند که ما نباید آینده بشریت را به مشتی ستاره شناس رادیویی بسپاریم که با ارسال امواج رادیویی و کوشش برای ارتباط با بیگانگان، زندگی ما را به خطر بیاندازند.
از آنجائیکه منظومه شمسی ما در مقیاس های کیهانی نسبتاً جوان است، "بوکانان" فکر می کند تمدن های دیگر در کیهان امکان دارد از نظر تکامل فرهنگی و فناوری میلیونها سال جلوتر از ما باشند. البته او بیراه نمی گوید، چون که تاریخ نشان داده هنگامی که یک تمدن پیشرفته با یک تمدن نسبتاً بدوی روبرو شده است، دومی سرانجام خوشی نداشته و با عنایت به خطرات تماس اول با یک نژاد بیگانه که احیانا بسیار پیشرفته و قدرتمند هم هست، "بوکانان" فکر می کند که فعلاً صبر کردن برای شناسایی زندگی فرازمینی عاقلانه تر است.
وی می گوید پیش از این که اقدامات بیشتری در صحنه میان ستاره ای انجام دهیم، ما بعنوان یک جامعه جهانی باید نگاههای مشخصی را برای سناریوهای مختلف در نظر بگیریم و مقررات شایسته را تدوین نماییم.
فیزیکدان دیگری که شهرت بسیار بیشتری دارد هم به جامعه جهانی در مورد عواقب احتمالی ارتباط زودهنگام با بیگانگان اخطار داده است. "استیون هاوکینگ"، فیزیکدان فقید در ژوئیه سال ۲۰۱۷ نگرانی های عمیق خویش را در مورد گزاره ارتباط انسان با زندگی فرازمینی ابراز کرد.
این فیزیکدان فقید در مستندی به نام "مکان های مورد علاقه استیون هاوکینگ" توضیح داد: امکان دارد روزی سیگنالی از چنین سیاره ای دریافت نماییم، اما باید مواظب باشیم و در پاسخ دادن به آن محتاط عمل نماییم. ملاقات با یک تمدن پیشرفته می تواند مانند رودررویی بومیان آمریکایی با "کریستوف کلمب" باشد.
البته این احتمال وجود دارد که نخستین تماس با یک نژاد بیگانه کاملاً بی خطر باشد. شاید یک یا چند نژاد بیگانه پیشرفته وجود داشته باشد که با ما دوستانه برخورد کنند، این غیر ممکن نیست، اما تاریخ نشان داده است که رفتار جوامع روی زمین با یکدیگر این گونه نبوده است.1400/03/23
22:42:15
0.0 / 5
288
تگهای خبر: علم , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی