فضاپیمای جونو در كنار قمر گانیمد

فضاپیمای جونو در كنار قمر گانیمد لینک بگیر فضاپیمای جونو در کنار قمر گانیمد


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار تصاویری از تازه ترین تصاویر ثبت شده از قمر "گانیمد" مشتری رونمایی نمود.
این پرواز از نزدیک، یکی از نزدیکترین پروازهایی بود که یک فضاپیما به بزرگترین قمر مشتری در بیش از ۲۰ سال قبل انجام داده است. جونو در نزدیک ترین حالت خود در فاصله ۶۴۵ مایلی(۱۰۳۸ کیلومتری) سطح گانیمد قرار داشت.
عکس ها یکی توسط تصویرگر JunoCam مدارگرد مشتری و دیگری توسط دوربین ستاره ای Stellar Reference Unit آن ثبت شده و سطح گانیمد در آنها با جزییات قابل مشاهده می باشد. برای مثال می توان دهانه ها، ناهمواری های تاریک و روشن و خاصیت های ساختاری که احتمالاً به گسل های تکتونیکی مرتبط هستند را مشاهده کرد.
از ۲۰ مه سال ۲۰۰۰ تا حالا این نزدیک ترین فاصله ای است که یک فضاپیما با بزرگ ترین قمر منظومه ی شمسی تجربه می کند.
گانیمد از سیاره ی "عطارد" نیز بزرگ تر است و تنها قمر در منظومه ی شمسی است که مگنتوسفر خاص خودرا دارد، مگنتوسفر منطقه ای حباب شکل، دارای ذرات حاملگی است که این قمر را احاطه کرده اند.
تجهیزات این فضاپیما سه ساعت قبل از رسیدن به نزدیک ترین فاصله از گانیمد جمع آوری اطلاعات را شروع کردند. این تجهیزات شامل طیف سنج ماوراءبنفش(UVS) و ابزار نقشه برداری مادون قرمز(JIRAM) بود. همین طور رادیومتر میکروویو(MWR) این فضاپیما پوسته یخی گانیمد را بررسی و اطلاعاتی در مورد ترکیبات و دمای آن جمع آوری کرد.
ناسا نوشت با مراجعه به این سایت افراد می توانند از موقعیت فضاپیمای جونو مطلع شوند. فضاپیما در ایام آینده تصاویر بیشتری را از پرواز نزدیک خود به گانیمد ارسال خواهدنمود.


منبع:

1400/03/19
23:44:00
0.0 / 5
225
تگهای خبر: دوربین , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی