ایجاد متانول از گاز مضر دی اكسید كربن برای سوخت كشتی ها

ایجاد متانول از گاز مضر دی اكسید كربن برای سوخت كشتی ها به گزارش لینک بگیر دانشمندان در بخشی از پروژه ˮFReSMeˮ که توسط اتحادیه اروپا تأمین مالی می شود، درحال تحقیق درباره امکان تولید متانول(سوخت سازگار با آب و هوا) از گاز مضر دی اکسید کربن هستند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، از دهه ۱۹۸۰ متانول بعنوان سوخت سازگار با آب و هوا در نظر گرفته شده است. اما تابحال به صورت عمده در صنایع شیمیایی برای تولید موادی مانند فرمالدئید یا بعنوان یک حلال برای رنگ ها استفاده شده است.
تا به امروز متانول بعنوان سوخت، فقط یک نقش جزئی داشته است. اگر امکان تولید متانول از دی اکسید کربن ایجاد شود، این روند می تواند در آینده ای نه چندان دور تغییر کند. بعنوان بخشی از پروژه FReSMe که توسط اتحادیه اروپا تأمین مالی می شود، دانشمندان درحال بررسی این روش و راهی برای کاهش انتشار دی اکسید کربن در صنعت فولاد و تأمین انرژی کشتی های باری هستند.
هم اکنون، صنعت فولاد و بخش دریایی از بزرگترین گسیل کننده های دی اکسید کربن در جهان هستند. یک فناوری تبدیل کننده جدید که به صورت خاص برای نیروگاه های برق کارخانه فولاد ساخته شده است، می تواند هر دو بخش را در آینده به بخشی سازگار با محیط زیست تبدیل کند. برای این منظور در پروژه FReSMe دانشمندان فناوری را برای جذب دی اکسید کربن ایجاد کردند.
جایگزینی برای سوخت های فسیلی
"دیوید کوئستا پاردو"(David Cuesta Pardo) هماهنگ کننده پروژه اظهار داشت: با کار بر روی این پروژه، ما می توانیم دی اکسید کربن را بازیافت کرده و به متانول که ارزشمندتر است، تبدیل نماییم. دی اکسید کربن اضافی که برای تولید متانول استفاده نمی گردد، برای حمل و نقل و ذخیره سازی آماده می شود که این امر یک کربن زدایی عمیق در ساخت فولاد را امکان پذیر می کند.
متانول ساخته شده همینطور بعنوان جایگزینی برای سوخت های فسیلی اقیانوس مناسب می باشد چونکه نه تنها ایمن است بلکه مقرون به صرفه، تمیز و فراوان است. همینطور با تولید متانول از دی اکسید کربن، میزان اکسید گوگرد، اکسید نیتروژن و انتشار ذرات از صنعت فولاد به میزان قابل توجهی کاسته می شود. متانول فاقد گوگرد است و هیچ گونه انتشار دوده ایجاد نمی کند.
منبع:

1400/03/09
20:43:32
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی