علم یك گام به درك چگونگی خودترمیمی پوست نزدیك شد

پوست ما با كلم ها زودتر ترمیم می شود!

پوست ما با كلم ها زودتر ترمیم می شود! لینک بگیر: پژوهشگران با بهره گیری از ترکیبات موجود در کلم بروکلی، کلم غنچه ای یا بروکسل و کلم پیچ، سرعت بهبود و خودترمیمی پوست را زیاد کردند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، اگر به نحوه ترمیم پوست فکر نماییم می بینیم که به یک معجزه شبیه است. احیانا برای همه ما پیش آمده است که روزی یک زخم بزرگ برداشته ایم و آن زخم به مرور زمان بهبود می یابد. اما چگونه پوست چنین کار شگفت انگیزی را انجام می دهد؟ این همان سوالی است که سال هاست پژوهشگران را متحیر کرده است.
حالا گروهی از دانشمندان دانشگاه "منچستر" یک قدم به درک این روند پیچیده نزدیک شده اند و نتایج این تحقیق می تواند پیامدها و کاربردهای گسترده ای داشته باشد. پژوهشگران دریافتند که بخش های خاصی از دی ان ای می تواند منجر به تقسیم بهتر سلول های پوست انسان و در نتیجه بهبودی بهتر زخم ها شود.
این پروسه توسط "سولفورافان"(sulforaphane)؛ ترکیبی که در کلم بروکلی، کلم بروکسل و کلم پیچ موجود است، فعال می شود و سرعت بیشتری می گیرد.
دکتر "سویتلانا کورینا" سرپرست این مطالعه اظهار داشت: ما می دانیم که پوست گاهی اوقات نمی تواند خودرا بطور موثر ترمیم کند، اما مکانیسم درون زایی که ما کشف کردیم از فرآیندهای خود بدن برای تحریک تقسیم سلول ها در پوست استفاده می نماید.
وی ادامه داد: پوست ما می تواند به آسانی لطمه ببیند، چیزی که کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار می دهد و در بعضی موارد حتی زندگی ما را تهدید می کند. با این وجود ما امیدواریم که این مطالعه بینشی اساسی در مورد روند این کار به وجود آورده و زمینه را برای آینده هیجان انگیز بررسی مکانیسم های مشابه در سایر اندام ها فراهم آورد.
این مطالعه همین طور "کراتینوسیت های پایه" که داخلی ترین لایه پوست است و همین طور لایه های نزدیک به سطح پوست را بررسی کرد. پژوهشگران دریافتند که افزایش بیش از اندازه تقسیم سلولی در لایه های پایه می تواند موجب ایجاد سرطان پوست شود، اما فعال شدن لایه های نزدیک به سطح موجب خنثی شدن سرطان می شود.
با بهره گیری از هر دوی این لایه ها ممکنست اطمینان حاصل شود که تقسیم سلولی بدون تولید سلول های سرطانی صورت گیرد.
"کورینا" می گوید: هدف نهایی ما بهبود بازسازی پوست در همه اندام ها با مکانیسم درونی مشابهی است.
این مطالعه در مجله Nucleic Acid انتشار یافته است.
منبع:

1400/02/05
13:17:41
0.0 / 5
344
تگهای خبر: تولید , دانش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی