خنثی كردن ویروس های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك با پوشش نانوفناوری

خنثی كردن ویروس های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك با پوشش نانوفناوری تعدادی از محققان یک پوشش زخم نانوفناوری جدید ایجاد کردند که می تواند در مقابل ویروس ها و باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کارآمد باشد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، نانوفناوری در فیلم های علمی-تخیلی واقعاً محبوب است اما برخلاف آنچه توسط مرد آهنی استفاده شده است، این نوآوری بر شکست دادن عفونت های کشنده باکتریایی و قارچی متمرکز است.
توسعه دهندگان این پوشش نانوفناوری، نوآوری خودرا یک پوشش جدید از بین برنده ابرمیکروب توصیف کردند که می تواند روی کاشت و پانسمان زخم استفاده گردد. آنها همین طور ادعا کردند که این ماده جدید یکی از باریک ترین پوشش های ضد میکروبی است که هم اکنون توسعه داده شده است.
پوشش نانوفناوری جدید چقدر موثر است؟
مطالعه جدید توسط پژوهشگران و متخصصان مؤسسه سلطنتی فناوری ملبورن در استرالیا انجام شده است. آنها ادعا کردند که اگر از پوشش جدید نانوفناوری استفاده کنید، می تواند ۹۹ درصد سلول های باکتریایی و قارچی موجود در زخم آلوده را خنثی کند.
"زو شاو"(Zo Shaw) محقق ارشد این مطالعه اثربخشی این فناوری را در مقابل پنج سویه باکتری رایج آزمایش کرد. باکتری های مذکور استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین، اشریشیا کلی و ۵ نوع قارچ همانند Candida auris بودند.
آیا این نوآوری می تواند به بیماران کووید-۱۹ کمک کند؟
بااینکه هنوز تایید نشده که پوشش زخم نانوتکنولوژی جدید می تواند در مقابل ویروس کرونا فعلی نیز موثر باشد اما کارشناسان ادعا کردند که هنوز هم می تواند به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ کمک نماید.
آنها افزودند که یک قارچ رایج به نام Aspergillus وجود دارد که می تواند زندگی بیماران کووید-۱۹ بستری شده را تهدید کند چونکه قارچ می تواند موجب عفونت های ثانویه کشنده شود.1400/01/29
21:18:36
0.0 / 5
282
تگهای خبر: تكنولوژی , علم , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی