توسط محققان دانشگاه تهران صورت گرفت؛

بهبود تكنولوژی در آندهای جریان تزریقی

بهبود تكنولوژی در آندهای جریان تزریقی لینك بگیر: طرح پژوهشی تكنولوژی تولید آندهای جریان تزریقی به منظور بهبود مقاومت به خوردگی، خواص مكانیكی، گسیختگی های اتصال و چگالی جریان در دانشگاه تهران صورت گرفت.به گزارش لینك بگیر به نقل از دانشگاه تهران، هدف از اجرای این طرح بهبود كیفیت ساخت آندهای چدن پرسیلیسیم، ریخته گری در دو نوع قالب ماسه ای و فلزی است.
قالب ماسه ای به وفور در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد اما تكنولوژی قالب فلزی تنها در انحصار چند شركت است. ریخته گری در قالب فلزی سبب انجماد جهت دار و ریزدانه شدن ساختار شده كه خود افزایش استحكام و یكنواختی ریزساختار مقاوم در برابر خوردگی را به همراه خواهد داشت.
سالانه حجم عظیمی از آندهای چدن پرسیلیسم برای حفاظت كاتودیك خط لوله در دنیا مصرف می شود.
در ایران نیز به واسطه حضور خطوط لوله فراوان گاز و نفت، این آندها استفاده می شوند.
در سال های گذشته از محصولات خارجی استفاده می شد تا اینكه برخی از شركت های داخلی نسبت به بومی سازی تكنولوژی تولید چدن های پرسیلیسیم اقدام كردند. اما بر اساس گزارش های دریافت شده از كارشناسان صنعت، كیفیت تولید آندهای مذكور در كشور نسبت به رقبای خارجی بسیار پایین تر است.
آندهایی از جنس چدن پر سیلیسیم به دلیل هزینه تمام شده مناسب و مقاومت مناسب به انواع خوردگی، یكی از گزینه های مطرح برای حفاظت از سازه های صنعتی مطرح هستند.
پس از كنترل پارامترهای موثر در ریخته گری، در هر دو قالب ماسه ای و فلزی قطعات كاملا سالم به دست آمد كه نمونه ای از آن پس از اتصال كابل و افزودن روكش حرارتی مقاوم به خوردگی مشخص شده است.

 

1396/07/01
19:17:05
5.0 / 5
5470
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی