ساخت پهپادی با الهام از نقاشی های داوینچی!

ساخت پهپادی با الهام از نقاشی های داوینچی! یک پهپاد بال زن الهام گرفته از سنجاقک قادر به انجام پروازهای کنترل شده است که الان در آسمان روسیه در حال آزمایش است.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بعضی از نخستین طرح های ثبت شده از تصورات لئوناردو داوینچی از هواپیماها، پرنده های کوچکی هستند که بال هایی مانند پرندگان و حشرات را به منظور بلند شدن در هوا در خود داشتند.
حالا صدها سال پس از ترسیم آن نقاشی ها، گروهی از مهندسان در روسیه به سراغ ساخت یک بال زن(ornithopter) شبیه به سنجاقک به نام "سرنیتی"(Serenity) رفته اند که برای ساخت آن مانند داوینچی از حشرات الهام گرفته شده است.
"بال زن" به وسایل پرنده ای گفته می شود که به کمک بال زدن از زمین جدا شده و پرواز می کنند. طراحان بال زن ها می کوشند تا شیوه پرواز پرندگان، خفاش ها و حشرات را به صورت مکانیکی تقلید کنند. بزرگی و کوچکی بال زن ها امکان دارد متفاوت باشد، اما در ساخت بال زن ها معمولاً تناسب هایی که بدن پرندگان و حشرات دارند، رعایت می شود. بال زن های سرنشین داری هم ساخته شده و برخی هم موفق به پرواز شده اند. بال زن ها دو گونه اصلی دارند: نوع موتوردار و نوع دیگر که به وسیله زور ماهیچه های خلبان آن به پرواز درمی آیند.
"سرنیتی" با بدنه تقریباً ۳.۵ متری دارای سه مجموعه بال و شبکه ای از باتری ها، سیم ها و اتصالات است که به طرز قابل ملاحظه ای توانایی به پرواز درآوردن آن و بال زدن و انجام پروازی کنترل شده را دارند.
بال زدن "سرنیتی" سواری خشنی را بوجود می آورد و هر نسخه سرنشین دار از آن باید شامل مکانیسم ژیروسکوپ برای تثبیت بدنه باشد.
اما آیا واقعاً می توانیم موارد عملی از چنین پرنده ای را برای جابجایی افراد در آینده ببینیم؟ مهندسان سازنده "سرنیتی" می گویند تصور این کار ناممکن نیست و می تواند روزی محقق شود.
هواگردی که برای حرکت و پرواز از بال به بال های خود متکی است، در مقایسه با هواگردهای دیگر که از موتور یا پروانه استفاده می نمایند، پتانسیل زیادی برای کاهش آلودگی صوتی دارد، باآنکه صدای بال های "سرنیتی" هم اکنون تا حدی شبیه به صدای دزدگیر خودرو است.
از آنجایی که بال زن ها از نظر تکنیکی توانایی بال زدن و شناور ماندن را در هوا دارند، یک بال زن پیشرفته هم امکان دارد قدرت مانور بیشتری نسبت به یک پهپاد یا یک بالگرد فراهم آورد.
البته طراحی بال زن های سرنشین دار نسبت به طراحی بالگردها و پهپادها پیچیده تر است، اما این مورد مانع از تلاش مهندسان رویاپرداز نخواهد شد.
منبع:

1399/12/14
13:17:23
0.0 / 5
627
تگهای خبر: باتری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی