سگ رباتیك در گرفتن گروگان گیرها به پلیس كمك می نماید

سگ رباتیك در گرفتن گروگان گیرها به پلیس كمك می نماید لینک بگیر: سگ رباتیکی که در خیابان های شهر برانکس نیویورک حرکت می کرد موجب حیرت مردم شد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا، این ربات که "دیجی داگ"(Digidog) نام دارد یک پلیس را همراهی می کرد که یک مورد ورود بدون اجازه به منزل را بررسی نمایند.
"دیجی داگ" سال قبل که به پلیس نیویورک پیوست رنگ آن از زرد به آبی مشکی تغییر داده شد و نامی جدید به آن دادند. در ابتدا سازندگان نام آنرا "اسپات" گذاشته بودند.
طبق گزارشات این سگ رباتی جهت بررسی به داخل یک ساختمان فرستاده شد تا محیط را برای احتمال وجود گروگان گیری جستجو کند اما چیزی پیدا نشد.
"دیجی داگ" که از رباتهای شرکت بوستون دینامیکس است، برای شرایط اضطراری که برای پلیس ها خطرناکست طراحی شده است. این ربات دوربین هایی برای جستجوی منطقه و ارسال تصاویر در لحظه دارد و همین طور دارای هوش مصنوعی است که آنرا هدایت می کند.


اعضای بخش پاسخگویی به مسائل فنی در دپارتمان پلیس شهر نیویورک به ABC۷ گفتند که این سگ رباتیک وزنی ۷۰ پوندی (۳۲ کیلوگرم) دارد و می تواند با سرعت ۳.۵ مایل (۵.۶ کیلومتر) در ساعت بدود و از موانع بالا برود.
همچنین می تواند یک ارتباط دوطرفه بین افسر و مظنون برقرار کند بدون آن که نیاز به انجام کارهای خطرناک باشد.
پلیس از دیجی داگ قبل از این در بروکلین و کوئینز نیز بهره برده است. در سال ۲۰۲۰ یک تیراندازی در بروکلین رخ داد و این ربات جهت بررسی زیرزمینی استفاده شد که شاهدان اظهار می کردند تیرانداز در آن پنهان شده است. همین طور در کوئینز دیجی داگ هنگامی که دو مرد مسلح پنج نفر را گروگان گرفته بودند به کمک آمد.
درحالی که پلیس از این سگ رباتیک برای مقابله با جرم و جنایت استفاده می نماید، فردی دیگر از آن در یک گالری نقاشی استفاده می نماید و مردم می توانند آنرا کنترل کنند و با آن توپ رنگی پرتاب کنند. این رویداد در ۲۴ فوریه شروع خواهد شد اما شرکت سازنده این ربات به آن انتقاداتی کرده است و معتقد می باشد این رویدادها ربات را به شکلی نامناسب نمایش می دهند.

منبع:

1399/12/07
12:19:34
0.0 / 5
500
تگهای خبر: دوربین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی