مرده زایی با ابتلای مادر به كووید-19 مرتبط نیست

مرده زایی با ابتلای مادر به كووید-19 مرتبط نیست محققان کالج سلطنتی لندن در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند ابتلای زنان به بیماری کووید-۱۹ در دوره حاملگی با مرده زایی یا مرگ زودرس نوزاد مرتبط نیست.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، مطالعه ای که به تازگی محققان بر روی ۴۰۰۴ زن حاملگی که به بیماری کووید-۱۹ مشکوک بودند و یا نتیجه آزمایش آنها مثبت بود، انجام دادند نشان داد که مبتلا شدن به کووید-۱۹ در دوران حاملگی با مرده زایی یا مرگ زودرس نوزاد ارتباط ندارد. این مطالعه همینطور نشان داد خانمهایی که نتایج آزمایش کروناویروس آنها مثبت است، احتمال زایمان زودرس هم در آنها بیشتر است. مرده زایی(Stillbirth‎) به مرگ جنین پس از هفته بیستم حاملگی گفته می شود.
دانشمندان کالج سلطنتی لندن برای انجام این تحقیق از داده های پزشکی دو کشور انگلیس و ایالات متحده استفاده کردند. همه این زنان در فاصله ژانویه تا اوت سال ۲۰۲۰ زایمان کرده بودند. بررسی هر دو گروه از داده ها نشان داد هیچ مورد در خصوص مرگ نوزاد به دلیل مبتلا شدن به کووید-۱۹ وجود ندارد.
محققان با بررسی داده های پزشکی زنان انگلیسی متوجه شدند، ۱۲ درصد از زنان مشکوک یا مبتلا به کووید-۱۹ زایمان زودرس داشتند و این در شرایطی است که این میزان در زنان آبستن آمریکایی ۱۵.۷ درصد بود.
دانشمندان خاطرنشان کردند: بخشی از این ارتباط امکان دارد به علت تصمیم پزشکان برای تولد زودتر نوزاد به علت نگرانی در مورد بیماری کووید-۱۹ بر مادر و نوزاد باشد.
نسبت نوزادانی که از مادران مبتلا به کووید-۱۹ متولد می شوند و متعاقباً هم آزمایش ویروس کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ آنها مثبت می شوند در مطالعه زنان انگلیسی دو درصد و در مطالعه زنان آمریکایی ۱.۸ درصد بود.
پروفسور "کریستوف لیس"(Christoph Lees) نویسنده ارشد این مطالعه از کالج سلطنتی لندن اظهار داشت: نتایج این مطالعه که نشان داده است مبتلا شدن به کووید-۱۹ خطر مرده زایی یا مرگ زودرس نوزاد را افزایش نمی دهد، اطمینان بخش است. با این وجود موارد مشکوک یا مبتلا به کووید-۱۹ با خطر بیشتر زایمان زودرس مرتبط هستند و دلیل آن کاملاً معلوم نیست.
در مطالعه داده های کشور انگلیس، هشت زن و در مطالعه داده های زنان آبستن آمریکایی چهار زن فوت کردند. دانشمندان خاطرنشان کردند باآنکه این میزان مرگ و میر برای خانمهایی که زایمان کرده اند بالاتر از حد انتظار است اما این نرخ مرگ و میر مشابه نرخ مرگ و میر پیشبینی شده در بزرگسالان مبتلا به کووید-۱۹ است. این نشان داده است که زنان آبستن بیشتر از زنان غیر آبستن در معرض خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ نیستند.
یافته های این مطالعه در مجله "Ultrasound in Obstetrics and Gynecology" منتشر گردید.
منبع:

1399/12/06
14:16:15
0.0 / 5
323
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی