شروع برنامه دارپا برای ساخت پهپاد موشك انداز

شروع برنامه دارپا برای ساخت پهپاد موشك انداز لینک بگیر: آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی ایالات متحده(دارپا-DARPA) برنامه پهپادی موشک انداز خودکار خودرا آغاز نموده است که در آن هواپیماهای بدون سرنشین در حالی قادر به شلیک موشک های هوا به هوا هستند که خطر لطمه رساندن به غیرنظامیان را به حداقل می رسانند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی ایالات متحده(دارپا-DARPA) بعنوان قسمتی از برنامه خود موسوم به "لانگ شات"(LongShot) در حال توسعه یک هواپیمای بدون سرنشین(UAV) موشک انداز است که شبیه به پهپادی است که توانایی شلیک موشک های هوا به هوا را دارد.
طراحی این وسیله نقلیه آینده نگرانه، در مرحله اول از طرف "دارپا" به شرکت های "نورثروپ گرومن"Northrup Grumman )، "لاکهید مارتین"(Lockheed Martin) و "جنرال اتمیکس"(General Atomics) اعطا شده است.
برنامه این است که این پهپاد از یک هواپیمای بزرگتر سرنشین دار جدا شود و خودرا به مناطق خاص برساند و با بهره گیری از سلاح های خود اقدامات جنگی مختلفی را انجام دهد.
گفتنی است که احتمال لطمه به غیرنظامیان در این سیستم به حداقل رسیده است.
دارپا اعلام نمود که در حال توسعه پهپاد جدید خود است که دامنه تعامل، اثربخشی ماموریت و سایر خاصیت ها را بهبود می بخشد.
سرهنگ "پل کالهون" مدیر این برنامه از دارپا اظهار داشت: برنامه "لانگ شات" با معرفی یک وسیله نقلیه بدون سرنشین قادر به پرتاب موشک های هوا به هوا قادر به استفاده از سلاح های هوا و هوا به صورت بدون سرنشین است که الگوی عملیات های جنگی هوایی را تغییر می دهد.
یکی از مهم ترین محورهای این برنامه به حداقل رساندن لطمه دیدن هواپیماهای جنگنده و سرنشینان آنها و حفظ ایمنی خلبانان آنها است.
در ادامه برنامه "لانگ شات"، یک سیستم پرتاب هوایی آزمایشی در مقیاس کامل ایجاد خواهد شد و به پرواز درخواهد آمد که قابلیت های پرواز کنترل شده خودرا قبل، در حین و پس از پرتاب موشک به نمایش می گذارد.
آنچه که در مورد پهپاد برنامه "لانگ شات" دارپا متفاوت می باشد این است که نه فقط راهکاری برای درگیری از فاصله دورتر ارائه می دهد، بلکه موشک ها را بسیار نزدیکتر به اهداف شلیک می کند.
باتوجه به برد و قابلیت موشک ها که سال به سال افزایش می یابد، افزایش قدرت مانور و برد آنها و همین طور سیستم های پروازی بدون سرنشین برای مقابله با چنین پیشرفت هایی ضروری بنظر می رسد.

منبع:

1399/11/23
13:04:05
0.0 / 5
557
تگهای خبر: تحقیقات , شركت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی