محققان نروژی:

طول انگشتان عادات غذایی افراد را نشان می دهد!

طول انگشتان عادات غذایی افراد را نشان می دهد! لینک بگیر: پژوهشگران نروژی در یک مطالعه جدید مدعی شدند طول انگشتان دست یک شخص می تواند نشان دهنده ی غذایی باشد که سفارش می دهد؛ یک غذای مردانه مثل همبرگر و یا غذایی زنانه مثل سالاد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران تفاوت اندازه ی انگشت حلقه و انگشت اشاره و ارتباط آنها با انتخاب نوع غذا را بررسی کردند. نسبت کمتر انگشت دوم به چهارم(2D: 4D digit ratios) یعنی داشتن انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره و به مفهوم قرار گرفتن در معرض میزان بیشتری از تستوسترون در رحم مادر و بدین سبب نشانی از مردانگی است.
در آزمایشات افرادی با نسبت کمتر انگشت دوم به چهارم، صرف نظر از جنسیتی که داشتند غذاهایی مردانه تر انتخاب می کردند. برخی افراد این نسبت را نامعتبر می دانند و آنرا نقد می کنند اما مطالعات حاکی از آنست که این نسبت با انتخاب غذاهایی که معمولا مردانه یا زنانه تلقی می شوند ارتباط دارد. این مطالعات نشان می دهد که افراد گرسنه با نسبت انگشتان مردانه غذاهای مردانه را انتخاب می کنند. البته این مساله فقط زمانی اتفاق می افتاد که افراد گرسنه بودند.
بطور کلی این مطالعات نشان می دهد که ارتباط گسترده تری میان قرار گرفتن در معرض تستوسترون در دوران جنینی و عادات غذایی در بزرگسالی وجود دارد.
پروفسور توبیاس اوتربرینگ(Tobias Otterbring) از دانشگاه آگدر(Agder)، نروژ می گوید: این تحقیقات به ما کمک می نماید تا بفهمیم آیا قرار گرفتن در معرض هورمون های جنسی بر روی ترجیحات غذایی افراد تاثیر می گذارد یا خیر.
این مساله که گرسنگی بر انتخاب غذا در تحقیقات ما تاثیر داشت نشان میدهد که گرسنگی عاملی تعدیل کننده در بین عوامل بیولوژیکی و انتخاب مصرف کننده است.
این مطالعه رابطه ی بین نسبت انگشتان(نشانگری زیستی در رابطه با قرار گرفتن در معرض تستوسترون قبل از تولد) و تمایل آنها به انتخاب مواد غذایی مردانه را بررسی کرد و این که آیا این ارتباط با سطح گرسنگی فرد تعدیل می شود یا خیر.
پروفسور اوتربرینگ می گوید: کم بودن نسبت انگشتان دو و چهار نشان دهنده ی قرار گرفتن در معرض تستوسترون قبل از تولد است و افرادی که نسبت بالاتری نشان می دهند کمتر در معرض این هورمون قرار گرفته اند.
ممکنست طول انگشتان شما تفاوت زیادی داشته باشد اما همچنان نسبت انگشتان کم یا زیاد داشته باشید. سوال اینجاست که این اختلاف از کجا می آید ممکنست یک نفر انگشت اشاره ی بلندتر و انگشت حلقه ی کوتاه تری داشته باشد و یا بالعکس.
جهت بررسی این مساله پژوهشگران ۲۱۶ نفر شرکت کننده چینی را که نیمی زن و نیمی مرد بودند و متوسط سن همگی ۲۷ سال بود مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان از میان غذاهایی که از پیش آماده شده بود چند غذا انتخاب کردند. زنانه یا مردانه بودن غذاها با اعداد ۱ تا ۷( ۱برای زنانه و ۷ برای مردانه) درجه بندی شد. این غذاها شامل میگو (زنانه) و شاه میگو (مردانه) بود. نوشابه رژیمی برای زنان و ساده برای مردان بود. سالاد سزار زنانه و همبرگر مردانه در نظر گرفته شد.
یک خاصیت مشترک برای غذاهای مردانه حجم بیشتر، چرب تر بودن و ناسالم تر بودن آنها بود که نشان میدهد مردان هنگام غذا خوردن ریسک پذیرترند.
نسبت انگشتان شرکت کنندگان و همین طور جنسیت آنها و میزان گرسنگی آنها پیش از انتخاب گزینه های غذایی ثبت گردید. نتایج نشان داد که افراد با نسبت کم انگشتان یعنی مردانه تر گزینه های غذایی مردانه انتخاب می کنند. این ارتباط هم در مردان و هم در زنان وجود داشت و به عبارت دیگر نسبت انگشتان معیار موثرتری نسبت به جنسیت افراد برای پیش بینی غذای انتخابی آنها بود. با این وجود به نظر می رسید گرسنگی نیز در این مساله موثر باشد.
گرچه افراد با نسبت انگشتان مردانه هنگام گرسنگی غذاهای مردانه تری انتخاب می کنند اما در هنگام سیری این اتفاق نمی افتد. این یافته ها نشان دهنده ی تاثیر هورمون های پیش از تولد بر ترجیحات و عادات غذایی ما در بزرگسالی و همین طور تاثیر گرسنگی بر این عوامل بیولوژیکی است. این گروه همچنان متوجه شدند که گرسنگی بر روی انتخاب افراد با نسبت انگشتان زنانه تاثیر نمی گذارد.
یکی از اشکالات این تحقیقات آن بود که شرکت کنندگان میزان گرسنگی شان را خودشان گزارش می کردند که اعتبار کمی دارد.
پروفسور اوتربرینگ همین طور محدودیت های نسبت انگشتان را پذیرفت. او می گوید: این اندازه گیری ها واقعا بحث برانگیز است. مطالعاتی وجود دارد که ارتباط این نسبت را با میزان هورمون تستوسترون نشان میدهد و برخی مطالعات ارتباطی پیدا نکردند. به این ترتیب، منطقی بنظر می رسد که این ارتباط را با احتیاط تفسیر نماییم و روند این تحقیقات را دنبال نماییم.
منبع:

1399/11/09
16:10:06
0.0 / 5
836
تگهای خبر: تحقیقات , دانش , شركت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی