سیگار كشیدن، امكان مبتلا شدن به نوع شدید كووید-۱۹ را زیاد می كند

سیگار كشیدن، امكان مبتلا شدن به نوع شدید كووید-۱۹ را زیاد می كند به گزارش لینک بگیر پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی نشان داده اند که سیگار کشیدن می تواند امکان مبتلا شدن به نوع شدید کووید-۱۹ را افزایش دهد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزوایز، پژوهش جدیدی نشان داده است که سیگار کشیدن با افزایش نشانه های کووید-۱۹ در ارتباط می باشد و افراد سیگاری بیشتر از افراد غیرسیگاری در بیمارستان بستری می شوند.
پژوهشگران "دانشگاه کینگز لندن" (KCL) در این بررسی جدید، ارتباط میان سیگار کشیدن و شدت کووید-۱۹ را ارزیابی کرده اند. ۱۱ درصد از شرکت کنندگان این پژوهش، سیگاری بودند که در مقایسه با تعداد افراد سیگاری در کل انگلستان خیلی کم است اما می تواند خصوصیت های مورد نیاز جهت بررسی را عرضه نماید.
باآنکه بیشتر از یک سوم کاربران گزارش ندادند که حال آنها از نظر جسمی خوب نیست اما این پژوهش نشان داد افراد سیگاری در مقایسه با افرادی که سیگار نمی کشند، بیشتر در معرض مبتلا شدن به تب، سرفه مداوم و تنگی نفس قرار می گیرند.
بار نشانه های کووید-۱۹ در افراد سیگاری نسبت به افراد غیرسیگاری بیشتر است. احتمال بروز بیشتر از پنج نشانه کووید-۱۹ در افراد سیگاری، ۲۹ درصد بیشتر است و همچنین، احتمال گزارش بیشتر از ۱۰ نشانه همچون از دست دادن بویایی، کنار گذاشتن وعده های غذایی، اسهال، خستگی، گیجی یا درد عضلانی در این افراد، ۵۰ درصد بیشتر به چشم می خورد. داشتن نشانه های بیشتر به معنای مبتلا شدن به نوع شدیدتر کووید-۱۹ است.
علاوه بر این، بررسی ها نشان داد افراد سیگاری که پاسخ آزمایش کووید-۱۹ آنها مثبت بود، بیشتر از دو بار در بیمارستان بستری شده بودند.
سفارش پژوهشگران این است که ترک سیگار، بعنوان راهبردی برای مرتفع ساختن کووید-۱۹ در نظر گرفته شود چونکه سیگار کشیدن، هم نشانه های ناشی از بیماری و هم شدت آن را زیاد می کند. همچنین، کاهش میزان سیگار کشیدن می تواند باری را که به خاطر بیماری های ناشی از سیگار کشیدن و بستری شدن ناشی از آن بر دوش سامانه سلامت قرار دارد، سبک کند.
"ماریو فالچی" (Mario Falchi)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: بعضی از پژوهش ها، تأثیر محافظتی سیگار را بر افزایش ریسک مبتلا شدن به کووید-۱۹ نشان داده اند اما پژوهش هایی که در این حوزه انجام شده اند، می توانند به آسانی تحت تأثیر جهت گیری قرار بگیرند. نتایج پژوهش ما به وضوح نشان می دهند که افراد سیگاری نسبت به افراد غیرسیگاری، بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به نشانه های کووید-۱۹ قرار می گیرند.
"کلیر استیوز" (Claire Steves)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: از آنجائیکه میزان کووید-۱۹ همچنان در حال افزایش می باشد، باید تا جایی که می توانیم برای کاهش اثرات آن و یافتن راه هایی برای کاهش رفتن به بیمارستان تلاش نماییم. بررسی های ما حاکی از این هستند که سیگار کشیدن، احتمال حضور بیمار در بیمارستان را افزایش می دهد؛ ازاین رو ترک سیگار، یکی از کارهایی است که می توانیم برای کاهش نتایج بیماری انجام دهیم.
این پژوهش، در مجله "Thorax" به چاپ رسید.1399/10/19
12:55:25
0.0 / 5
851
تگهای خبر: دانش , شركت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی