واكسن كرونا آكسفورد هند نیز مجوز استفاده اضطراری درخواست نمود

واكسن كرونا آكسفورد هند نیز مجوز استفاده اضطراری درخواست نمود لینک بگیر: خراسان رضوی موسسه سروم هند (SII) نخستین شرکت بومی است که برای درخواست مجوز استفاده اضطراری (EUA) واکسن کووید-19 آکسفورد در این کشور به کنترل کننده داروی عمومی هند (DCGI) مراجعه نموده است.


به نقل از ایندیا اکسپرس، یک روز پیش از ارسال درخواست موسسه سروم، غول دارویی ایالات متحده فایزر (Pfizer) نخستین شرکتی بود که بعد از تایید مجوزهای مشابه در انگلیس و بحرین، از مجری تنظیم کننده داروی هند برای واکسن کووید-۱۹ خود در این کشور تاییدیه مشابه درخواست نمود.
شایان ذکر است که موسسه سروم مستقر در شهر پونا هند (SII) آزمایش بالینی فاز سه واکسن کرونا آکسفورد را با حمایت مالی شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) در بخش های مختلف هند اجرا می کند، البته مطالعات بالینی این واکسن علاوه بر هند در انگلیس و برزیل نیز انجام می شود.
ماه گذشته موسسه تحقیقات بهداشتی کشور هند اعلام نمود که برمبنای نتایج آزمایش بالینی فاز دوم و سوم موسسه سروم که با کمک شورای تحقیقات پزشکی هند صورت گرفته است، در دسترس بودن زودهنگام واکسن کرونا برای هند نیز پیگیری می شود. هم اکنون ۴۰ میلیون دوز واکسن تولید و ذخیره سازی شده در انتظار مجوز است.
منابع رسمی با استناد به درخواست موسسه سروم گفتند: این شرکت اظهار کرده که داده های چهار مطالعه بالینی، دو مورد در انگلستان و در برزیل و هند نشان میدهد که واکسن کووید-۱۹ آکسفورد برای محافظت در مقابل موارد شدید کووید-۱۹ مؤثر است.
نتایج تحقیقات واکسن آکسفورد با سایر واکسن های ویروس کرونا هماهنگ است و پیش بینی می شود به میزان قابل توجهی میزان مرگ ومیر ناشی از مبتلاشدن به کووید-۱۹ را کم کند.


باتوجه به عوارض گزارش شده، واکسن آکسفورد ایمن است و عوارض آن در دریافت کنندگان به خوبی تحمل شده و با افزایش ریسک SAE و مرگ همراه نبوده است. بیشتر واکنش های اعلام شده توسط دریافت کنندگان واکسن، ازنظر شدت خفیف بوده و بدون هیچ نوع عواقبی برطرف شدند. بدین سبب واکسنی ایمن است و به خوبی تحمل می شود و می تواند بطور موثر برای جلوگیری از کووید-۱۹ مورداستفاده قرار گیرد.
به نقل از یک منبع آگاه، موسسه سروم ۱۲ دسته از واکسن ها را برای آزمایش به آزمایشگاه مرکزی دارویی (CDL) در کسائولی ارسال کرده است.
پراکاش کومار سینگ، مدیر امور دولتی و نظارتی این موسسه اعلام نموده است، ما متعهد شده ایم در زمینه واکسن های کووید-۱۹ به کشور خود متکی باشیم و خواهان تولید داخلی جهت استفاده محلی هستیم، همین طور تولیدکننده جهانی در این مورد باشیم.
باتوجه به همه این واقعیت ها و برآورده شدن نیازهای پزشکی به نفع عموم مردم و نجات جان میلیون ها نفر در این کشور و سراسر جهان، در دسترس بودن زودهنگام واکسن کووید-۱۹ یک ضرورت است.
در این درخواست ذکرشده است، بمنظور منافع ملی از شما درخواست می نماییم که مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونا آکسفورد برمبنای برنامه ارائه شده و باتوجه به نیاز فوری به یک واکسن ایمن، موثر، مناسب ازنظر برنامه ریزی و مقرون به صرفه بودن را به این موسسه اعطاء کنید.
بگفته منابع، این واکسن ازنظر منطقی امکان توزیع در مناطق شهری و روستایی کشور را دارد برای اینکه می توان آنرا در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد نگهداری کرد که دمای مناسبی برای نگهداری در انبارهای سرد کشور هند است.
منبع:

1399/09/17
12:19:41
5.0 / 5
1079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی