خلبانی لون به هوش مصنوعی سپرده شد

خلبانی لون به هوش مصنوعی سپرده شد به گزارش لینک بگیر فناوری هوش مصنوعی گوگل در حال هدایت بالن های توزیع اینترنت معروف به ˮلونˮ(Loon) است که با یادگیری تقویتی می تواند این بالن ها را بسیار کارآمدتر هدایت کند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بالن های توزیع اینترنت شرکت "الفبت"(Alphabet) شرکت مادر گوگل معروف به "لون"(Loon) برای هدایت بالن های اینترنت خود به سیستم ناوبری جدیدی روی آورده است.
این بالن ها حالا به جای تکیه بر الگوریتم های طراحی شده توسط انسان، از سیستم هوش مصنوعی که در چند سال قبل توسط گوگل توسعه یافته است، بهره می برد.
حالا یک سیستم یادگیری تقویتی(RL) وظیفه ناوبری این ناوگان از بالن ها را در آسمان کشور کنیا بر عهده گرفته است، جایی که "لون" نخستین سرویس تجاری خویش را عرضه داد.
مسؤلان این پروژه می گویند این نخستین استفاده از مدل "RL" در یک سیستم تولیدی هوافضا است. آنها می گویند این کار هیجان انگیز است، چونکه نشان داده است که یادگیری تقویتی می تواند در دنیای واقعی به کار گرفته شود.
گفتنی است که تابحال از سیستم های یادگیری تقویتی در شکست بازیکنان برتر بازی های کامپیوتری استفاده شده بود.
این سیستم هوش مصنوعی می تواند مسیرهای بهینه را برای این بالن ها که به صورت قابل توجهی سریعتر از مسیرهای انتخابی سیستم ناوبری قبلی است، تعیین کند و این کار را با کارایی بیشتری انجام می دهد. همینطور این بالن ها حالا می توانند مسافت مشابهی یا حتی بیشتری را با قدرت و صرف انرژی کمتری طی کنند.
رکورد پرواز "لون" 312 روز است که این رکورد را اوایل سالجاری بر جا گذاشت. حالا شاید سیستم هوش مصنوعی بتواند این بالن ها را برای مدت طولانی تری در آسمان نگه دارد.
"لون" و هوش مصنوعی گوگل پیش از شروع آزمایش ها در دنیای واقعی در کشور پرو، از شبیه سازی هایی برای آموزش مدل یادگیری تقویتی از راه آزمون و خطا استفاده کردند. سپس با انجام آزمایش 39 روزه بر فراز اقیانوس آرام، توانایی های این سیستم را در مقابل الگوریتم های انسانی ارزیابی کردند و مشخص شد که هوش مصنوعی می تواند این بالن ها را مدت زمان طولانی تری در مناطق هدف نگه دارد و در عین حال انرژی کمتری مصرف می کند و همینطور از مانورهای پیچیده ای که قبلاً دیده نشده بود، استفاده نماید.
این پیشرفت ها مهم می باشد، چونکه به عرضه پوشش اینترنت به افراد در یک منطقه خاص کمک می نماید.1399/09/14
20:27:14
5.0 / 5
1143
تگهای خبر: انرژی , اینترنت , تولید , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی