موافقت ایلان ماسك با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا

موافقت ایلان ماسك با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا لینك بگیر موافقت ایلان ماسك با اعزام ماجراجوی معلول فرانسوی به فضا


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر هیچکس پوشیده نیست که "ایلان ماسک" بنیانگذار و مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس"(SpaceX) برنامه های بلند پروازانه ای برای خود در عرصه فضا دارد. در واقع این کارآفرین میلیاردر می خواهد انسان ها را در آینده نه چندان دور به مریخ بفرستد و حتی موجبات سکونت آنها را در آنجا فراهم آورد.
حالا بنظر می رسد او هدف چشم گیر دیگری را به لیست کارهای خود اضافه کرده است؛ ارسال یک فرد معلول ماجراجو به فضا.
این اتفاق در شبکه اجتماعی توییتر رقم خورد، وقتی که "فیلیپ کرویزون" ورزشکار و ماجراجوی معلول فرانسوی در یک توییت به "ماسک" اظهار داشت: مرا به فضا بفرست تا یک دفعه دیگر نشان دهم که همه چیز ممکن است!
وی نوشت: سلام ایلان ماسک، من یک ماجراجوی معروف فرانسوی بدون دست و پا هستم! مرا به فضا بفرست تا یک دفعه دیگر نشان دهم که همه چیز ممکن است!
"کرویزون" همین طور تصاویری از چتربازی، غواصی، رانندگی با ماشین مسابقه و شنای خودرا فرستاد که نشان می داد وی کاملا یک فرد ماجراجو است.
به نظر می رسید "ماسک" از پیشنهاد "کرویزون" به هیجان آمده است، چونکه در پاسخ وی نوشت: روزی ما شما را با موشک "استارشیپ" به پرواز در خواهیم آورد.
آیا این بدان معناست که ماسک می خواهد "کرویزون" را به مریخ بفرستد یا به یک سفر سریع به ایستگاه فضایی بین المللی اکتفا می کند؟
یک جستجوی سریع در گوگل در مورد این ورزشکار رزومه شایان توجهی را از وی نشان میدهد. وی نخستین کسی است که با معلولیت دو دست و دو پا کانال انگلیس را شنا کرده و همین طور در رالی داکار رانندگی کرده است.
"کرویزون" در مارس ۱۹۹۴ بر اثر شوک الکتریکی گرفتار حادثه شد و پزشکان مجبور شدند دست ها و پاهای او را قطع کنند.
وی در ابتدا ناامید و افسرده شده بود، اما بعد از تماشای یک مصاحبه تلویزیونی با یک شناگر، از او الهام گرفت و خواست که راه او را دنبال کند. سرانجام "کرویزون" با کمک بعضی از پروتزهای مصنوعی و برخی آموزش های بسیار طاقت فرسا به هدف خود رسید.
او همین طور یک کتاب نوشته و نوعی پرش با چتر را ابداع کرده است. بنظر می رسد هیچ چیز نمی تواند مانع از این ماجراجوی بی هراس شود. آیا فضا مرز بعدی خواهد بود که وی در می نوردد؟
منبع:

1399/09/02
10:21:07
5.0 / 5
1206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی