مقام مسئول در وزارت راه:

جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی كه عوارض نمی دهند

جریمه 40 هزار تومانی در انتظار خودروهایی كه عوارض نمی دهند لینك بگیر: مدیركل بهره برداری از آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از جریمه 40 هزار تومانی خودرو های سبك تا 90 هزار تومانی خودرو های سنگینی كه عوارض ندهند، آگاهی داد.به گزارش لینک بگیر به نقل از مهر، عباس بیات سرمدی بعدازظهر امروز در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر با اشاره به اینکه الان حدود ۶ آزادراه مجهز به ستاندن عوارض به صورت الکترونیکی هستند، اظهار داشت: طبق آخرین صحبت وزیر راه و شهرسازی ۱۴ آزادراه دیگر نیز تا انتهای سال مجهز به ستاندن عوارض به صورت الکترونیکی می شوند.
وی با اشاره به اینکه در صورت همکاری مردم در پرداخت عوارض الکترونیک تا آخر سال ۲۰ آزادراه دیگر هم مجهز به این سیستم می شوند، اضافه کرد: در صورتیکه مردم استقبال کنند و مبادرت به پرداخت عوارض الکترونیکی کنند و همین طور در صورت همکاری سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در آزادراه ها، می توان این آزادراه ها را تا اختتام خرداد ۱۴۰۰ به ۲۴ آزادراه رساند.
مدیرکل اداره بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خاطرنشان کرد: آزادراه هایی که امکان تجهیز و ستاندن عوارض الکترونیک را دارند پروژه هایی هستند که اجرای آن تنها در صورت استقبال مردم و همکاری بخش خصوصی امکان پذیر است.
بیات تاکید کرد: ما پارسال اعلام کردیم که تمامی آزادراه های جدید را الکترونیکی می نماییم و تا حالا هم ۶ آزادراه را مجهز کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه ستاندن عوارض به صورت الکترونیک یک اقدام دو جانبه است، اضافه کرد: یک بخش از این اقدام مربوط به معاونت آزادراه های شرکت ساخت است که باید تجهیزات و زیرساخت ها را فراهم آورد و بخش دوم هم به همکاری مردم در پرداخت عوارض الکترونیک مربوط می شود.
مدیرکل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار نمود: آزادراه ها در کشور به صورت مشارکتی ساخته می شوند و سرمایه گذار باید از محل پرداخت عوارض بتواند سرمایه خودرا بازگرداند که در این صورت می توانیم ستاندن عوارض آزادراه ها را به صورت الکترونیکی انجام دهیم.
بیات تصریح کرد: در صورتیکه پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی صورت گیرد پیامک پرداخت بلافاصله به مالک خودرو ارسال می شود و در مدت زمان معین باید پرداخت عوارض صورت گیرد.
جریمه های پلیس راهور، میزان پرداخت عوارض را به ۶۰ درصد رساند
وی با اشاره به اینکه عدم پرداخت عوارض توسط مالکان موجب ورود پلیس راهور به این بخش شده است، اضافه کرد: باید از خدمات پلیس راهور در این بخش استفاده نماییم.
بیات سرمدی با اشاره به اینکه ورود پلیس راهور به این حوزه موجب افزایش ضمانت اجرای کار می شود خاطرنشان کرد: تا قبل از ورود پلیس راهور میزان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی ۳۵ تا ۴۰ درصد بود و بعد از ورود پلیس میزان پرداخت عوارض به ۵۵ تا ۶۰ درصد رسیده که امیدواریم با اطلاع رسانی خوب و همکاری مردم به ۹۰ درصد برسد.
جریمه عدم پرداخت عوارض الکترونیک: از ۴۱ تا ۹۲ هزار تومان
وی با اشاره به اینکه سه کلاس جریمه را برای عدم پرداخت عوارض الکترونیک در نظر گرفته ایم، اظهار داشت: پرداخت جریمه برای خودرو های سبک ۴۰ هزار و ۸۰۰ تومان است که شامل خودرو های سواری، مینی بوس و کامیون های سبک می شود. همین طور این جریمه را برای خودرو های نیمه سنگین که شامل اتوبوس و کامیون های دو محور است ۵۱ هزار تومان و برای خودرو های سنگین که شامل نفتکش ها و کامیون های سه محور است ۹۱ هزار و ۸۰۰ تومان در نظر گرفته ایم.
بیات سرمدی تاکید کرد: ما بعد از افتتاح آزادراه های دولتی که دوره بهره برداری آنها توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به پایان رسیده است طرح عوارض الکترونیکی را فعال کرده ایم.
مدیرکل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار نمود: اپلیکیشن هایی را طراحی نموده ایم که مردم بتوانند با استفاده از آنها، عوارض عبور از آزادراه ها را الکترونیکی پرداخت کنند.
وی توضیح داد: پرداخت عوارض به صورت پیمایشی هم در امتداد توسعه عدالت اجتماعی اجرا شده و الان آزادراه تهران_ ساوه به صورت پیمایشی به صورت آزمایشی انجام می شود.


منبع:

1399/08/12
21:39:45
5.0 / 5
1156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی