مجهز شدن تمام شهرهای ایران به نسل سوم تلفن همراه

مجهز شدن تمام شهرهای ایران به نسل سوم تلفن همراه به گزارش لینك بگیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از 190 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه ارتباطات در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد داده و اظهار داشت: تلاش خواهیم كرد تا ۲۴۰ روستای استان كرمان را به اینترنت وصل كنیم.


«محمود واعظی» ظهر امروز 15 تیرماه در بیست و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی استانی دولت و بخش خصوصی با محوریت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان جیرفت و عنبرآباد گفت: هم‌چنین چهار شهر دیگر به اینترنت نسل دو و سه و دو شهر را به اینترنت نسل چهارم متصل می‌كنیم كه در مجموع ۱۴۰ میلیارد ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری خواهد شد.
وی گفت: در سفرهای كه به استان كرمان داشته‌ام، سوغاتی برای سایر استان‌ها از كرمان می‌بردم، و سوغات این سفر این است كه مشاهده می‌كنم اتاق بازرگانی استان كرمان عهده‌دار توسعه یك منطقه شده است.
وی با بیان این مطلب كه سوغاتی من روزی مثلث توسعه اقتصادی استان كرمان بوده است، خاطرنشان كرد: اكنون تقسیم استان كرمان به مناطق هشت‌گانه، یك گام بسیار مبتكرانه استاندار كرمان در جهت توسعه استان كرمان است و خرسندم كه بخش خصوصی به توسعه استان كرمان وارد شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سیار و شكوفایی ذهن استاندار مبتكر  كرمان سخن به میان آورد و خاطرنشان كرد: بنده به سهم خود و از طرف رئیس‌جمهور از استاندار كرمان و رئیس اتاق بازرگانی استان برای برنامه‌های توسعه‌ای و خلاقانه تشكر می‌كنم.
واعظی با بیان این مطلب كه ایران زمانی به آبادانی و توسعه‌یافتگی خواهد رسید كه همه مناطق آن توسعه یافته شوند، اظهار كرد: در مناطقی كه امكاناتی وجود دارد، خودجوش می‌تواند توسعه پیدا كند، اما دولت وظیفه دارد به مناطقی كه به هر علتی توسعه‌یافتگی كمتری دارند، توجه بیشتر كند.
وی یادآور شد: دولت تدبیر و امید، با كمك بخش خصوصی و بانك‌ها تمركز خود را روی مناطق محروم و كم برخوردار گذاشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه تصریح كرد: شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت با ابتكار استاندار در شهرستان جیرفت برگزار شد كه این یك گام در راستای تمركززدایی و یك راهكار برای جهش و توسعه مناطق محروم و كم‌برخوردار است.
واعظی گفت: از مردم استان كرمان تشكر می‌كنیم كه با مشاركت زیاد در انتخابات به ندای رهبر خود لبیك گفتند.
وی از مشاركت مناسب مردم ایران در انتخابات 29 اردیبهشت ماه سخن به میان آورد و خاطرنشان كرد: این مشاركت سبب شد كه اقتدار بالای كشور در جهان ثابت شود و مهم نیست به چه كسی رأی داده‌اید، این مهم است كه شما مردم به نظام رأی داده‌اید و محصول روز 29 اردیبهشت نشان دادن اقتدار كشور و یك حماسه بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت وحدت در جامعه افزود: آقای روحانی رئیس‌جمهور كل مردم ایران است و وظیفه كارگزاران این است كه خدمتگذار همه مردم باشند.
واعظی تصریح كرد: انتخابات پس لرزه‌هایی داشت كه پایان یافت و فضای صمیمی كار آغاز شده و ادامه خواهد داشت.
وی به جنس كابینه دولت دوازدهم اشاره كرد و افزود: اكنون رئیس‌جمهور به‌دنبال تشكیل كابینه تلاش است و باید توجه كرد كه كابینه متعلق به همه ایران است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: كابینه دولت دوازدهم حزبی و گروهی نیست، این كابینه كارآتر و منسجم‌تر از دولت یازدهم خواهد بود، به این دلیل كه از دستاوردهای دولت یازدهم استفاده خواهد كرد، هم‌چنین دولت دوازهم از تجربه‌های دولت پیش استفاده و نقاط ضعف آن را برطرف خواهد كرد.
واعظی ادامه داد: امروز با عنایات و كمك‌های مقام معظم رهبری و كمك مردم بسیاری از موانع برطرف شده و در دولت دوازدهم سیاست دولت یازدهم را ادامه خواهد داد، بطوری‌كه مناطق كم‌برخوردار و مناطق مرزی را در اولویت كار قرار خواهد داد.
وی توسعه كشور را در توسعه همه استان‌ها و مناطق كشور دانست و گفت: باید موانع وام‌های زیر 100 میلیون تومان برداشته شود تا مردم طعم این اقدام خوب را بچشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه خاطرنشان كرد: زمانی منطقه جیرفت و عنبرآباد به توسعه دست پیدا می‌كند كه بازارهای جهانی را شناسایی و محصولات كشاورزی خود را در بازارهای جهانی عرضه كنند.
واعظی بازار روسیه را یك فرصت برای ایران دانست و خاطرنشان كرد: با توجه به مشكل روسیه با اتحادیه اروپا و تحریم این كشور از سوی آن‌ها، بازار روسیه یك بازار بسیار بزرگ و خوبی برای صادرات محصولات ایرانی است.
وی وظیفه دولت را بسترسازی برای حضور سرمایه‌گذار دانست و گفت: زمانی منطقه جیرفت و عنبرآباد آباد می‌شود كه محصولات آن به خارج از كشور صادر و ارز وارد این منطقه شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از توسعه زیرساخت‌ها در استان كرمان سخن گفت و ادامه داد: ما كوشیدیم زیرساخت‌های استان توسعه یابد در عین حال به‌دنبال توسعه بیشتر زیرساخت‌های استان كرمان هستیم.
واعظی گفت: دولت تدبیر و امید، با كمك بخش خصوصی و بانك ها، تمركز خود را بر روی مناطق محروم و كم برخوردار گذاشته است.
وی ادامه داد: امروز 2044 روستا به اینترنت متصل خواهند شد و به 24 شهر نسل چهارم و 6 شهر استان كرمان نیز tdft داده می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار كرد: در این دولت در 7155  زیرساخت اینترنت، مخابرات و ITD سرمایه‌گذاری كرده‌ایم كه این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر 2045 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری می‌رسند.
واعظی با بیان این مطلب كه ایجاد اشتغال در مناطق كشور یكی از اهداف اصلی دولت دوازدهم است، خاطرنشان كرد: تا پایان امسال 1024 روستای استان كرمان را به اینترنت متصل خواهیم كرد.
واعظی تصریح كرد: با اجرای ۳۰۰ كیلومتر فیبر نوری و برخورداری شهرها از اینترنت نسل سوم و چهارم اعتباری بالغ بر 2500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان كرمان خواهیم داشت.
1396/04/15
21:58:38
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی