فضاپیمای ناسا سیارك بنو را لمس كرد بعلاوه فیلم

فضاپیمای ناسا سیارك بنو را لمس كرد بعلاوه فیلم لینك بگیر: ناسا در حساب كاربری خود در اینستاگرام با انتشار ویدیویی كوتاه از موفقیت فضاپیمای خود در لمس سیارك بنو آگاهی داد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این ویدیو نوشت: در اینجا تصویری از رویداد "تگ" که مخفف جمله "لمس کن و برو"(Touch-And-Go) است و توسط فضاپیمای اُسیریس-رِکس(OSIRIS-REX) ما انجام شده را مشاهده می کنید. این عملیات مهم با جداشدن فضاپیما از مدار شروع شد و تابحال لحظاتی مهم همچون "تگ" را سپری کرده و حال نوبت انجام چند مانور برای بازگشت به زمین در سال ۲۰۲۳ است.
فضاپیمای اُسیریس-رِکس(OSIRIS-REX) ناسا بعد از چهار سال کاوش، ۲۰ اکتبر(سه شنبه ۲۹ مهر) ساعت ۱۷ به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۰: ۳۰ صبح به وقت تهران) بر سطح سیارک "بنو" فرود آمد و از آن نمونه برداری کرد.
اُسیریس-رِکس یک مأموریت برنامه ریزی شده ناسا برای بررسیِ سیارک "بنو ۱۰۱۹۵۵" و بازگرداندن نمونه آن به زمین است. پرتاب این مأموریت بنابر برنامه ریزی قبلی، در هشتم سپتامبر ۲۰۱۶ انجام شد.
این فضاپیما که ماموریتی هفت ساله دارد، حالا با گذشت چهار سال روز گذشته سیارک موردنظر خویش را لمس کرد. سیارک بنو که هدف اصلی فضاپیمای اُسیریس-رِکس است احتمالاً در ۱۰ میلیون سال اول تاریخ منظومه شمسی ما شکل گرفته است. کاوشگر اُسیریس-رکس در این مأموریتِ "بررسی و بازگشت" یک نمونه برگرفته از سیارک بنو ۱۰۱۹۵۵ را مورد بررسی و در سال ۲۰۲۳ آنرا برای تجزیه و تحلیل دقیق با خود به زمین خواهد آورد.
با استفاده از یک روش مبتکرانه در جمع آوری نمونه، ابزار تعبیه شده بر روی فضاپیما معروف به "تگ" که مخفف جمله "لمس کن و برو"(Touch-And-Go) است از یک بازوی موقعیت دار بهره برد که این بازو سپس یک فواره گاز نیتروژن تحت فشار را برای تحریک کردن سطح سیارک آزاد کرد که این مورد جمع آوری مواد در محفظه نگهدارنده نمونه را امکانپذیر کرد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/07/30
13:37:38
5.0 / 5
1657
تگهای خبر: اینستاگرام , مرورگر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی