شناسایی ویروس ها و پادتن ها با كمك یك روش تصویربرداری

شناسایی ویروس ها و پادتن ها با كمك یك روش تصویربرداری پژوهشگران آمریكایی با بهره گیری از یك روش تصویربرداری توانستند به شناسایی ویروس ها و پادتن ها و تفكیك آنها از یكدیگر بپردازند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، گروهی از دانشمندان "دانشگاه نیویورک"(NYU)، روشی ابداع نموده اند که در آن برای شناسایی ویروس ها و پادتن ها از روش "تمام نگاری" یا "هولوگرافی"(Holography) استفاده می شود. شاید این روش جدید بتواند به تشخیص های پزشکی به خصوص تشخیص کووید- ۱۹ کمک نماید.
"دیوید گریر"(David Grier)، استاد فیزیک دانشگاه نیویورک و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: روش ما مبتنی بر اصول فیزیک است که پیش تر برای آزمایش های تشخیصی به کار نرفته اند. ما با کمک این روش می توانیم پادتن ها و ویروس ها را مشاهده نماییم.
این روش تشخیصی، کار خودرا طی ۳۰ دقیقه انجام می دهد، عملکرد دقیقی دارد و با نیاز به کمترین نیروهای آموزش دیده صورت می گیرد. این روش می تواند هم وجود ویروس را جهت بررسی عفونت و هم وجود پادتن را جهت بررسی ایمنی بدن ارزیابی کند.
این گروه پژوهشی در کار خود از پرتوهای لیزر استفاده کردند تا هولوگرام هایی را از نمونه های آزمایشی خود ثبت کنند. سطح نمونه ها با مواد شیمیایی پوشیده شد تا بتواند ذرات ویروس و ذرات پادتن را باتوجه به هدف آزمایش جذب نماید. دانشمندان با کمک این روش جدید توانستند تغییرات را در هولوگرام ها تشخیص دهند.
گریر افزود: ما می توانیم نمونه های بسیاری را با این روش ارزیابی نماییم و بدین ترتیب آزمایش را در زمان کوتاه تری انجام دهیم. ما با کمک این روش می توانیم تغییرات را به سرعت، با اطمینان و با هزینه کم بررسی نماییم.
دانشمندان، ویدئوهای هولوگرافیک را با بهره گیری از ابزاری موسوم به "xSight" آماده کردند. گریر اظهار داشت: این ابزار می تواند ذرات ویروس را در بزاق دهان بیمار تشخیص دهد و آنها را از پادتن ها تفکیک کند.
وی ادامه داد: هر کدام از آزمایش ها برای یک هدف مشخص طراحی شده اند اما می توان از آنها به صورت همزمان برای شناسایی چند هدف بهره برد.
این روش می تواند به تشخیص و درمان بموقع بیماران کمک نماید و خطرات تشخیص اشتباه و هزینه های درمان را کم کند.
این پژوهش، در "National Science Foundation" به چاپ رسید.1399/07/23
13:27:44
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی