عكس روز آژانس فضایی اروپا؛

آغاز یك سفر هیجان انگیز به زهره

آغاز یك سفر هیجان انگیز به زهره لینك بگیر: آژانس فضایی اروپا بتازگی با انتشار تصویری از آغاز یك سفر هیجان انگیز آگاهی داد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا در حساب کاربری خود در اینستاگرام اعلام نمود ماموریت مشترک آنها همراه با آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن موسوم به "بپی کلمبو" آماده پرواز به سمت سیاره زهره است. بپی کلمبو ۱۵ اکتبر ساعت ۰۳: ۵۸ به وقت گرینویچ (۷: ۲۸ بامداد به وقت تهران) با فاصله تقریبی ۱۰ هزار و ۷۲۰ کیلومتر به سیاره زهره نزدیک خواهد شد. برای تنظیم فضاپیما در راه مدار عطارد به پروازهای کمک گرانشی نیاز است.
در مکانیک مداری و مهندسی هوافضا کمک گرانشی به استفاده از حرکت نسبی و گرانشی سیاره یا دیگر ساختارهای آسمانی برای تغییر مسیر و تغییر سرعت فضاپیما گفته می شود. بطور معمول این کار برای صرفه جویی در سوخت، زمان و هزینه انجام می شود. از کمک گرانشی می توان برای افزایش یا کاهش شتاب و برنامه ریزی برای تغییر مسیر فضاپیما بهره برد.
بپی کلمبو ۲۰ اکتبر ۲۰۱۸ به فضا پرتاب شد و در ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ یک پرواز نزدیک به سیاره زمین داشت. بپی کلمبو پیش از ورود به مدار اطراف سیاره منظومه شمسی در سال ۲۰۲۵، دو پرواز به سمت سیاره زهره و شش پرواز به سمت سیاره عطارد انجام خواهد داد. حتی اگر فضاپیما در نخستین پرواز بسیار دور از سیاره زهره باشد، با کمک دو ماهواره "مدارگرد سیاره ای عطارد" و "مدارگرد مگنتوسفری عطارد" می تواند بررسی خوبی بر روی این سیاره داشته باشد چونکه در آن زمان این دو ابزار برای مطالعه جو و محیط فضایی سیاره فعال خواهند شد. در حین پرواز نمی توان از دوربین اصلی علمی مدارگرد سیاره ای عطارد بهره برد اما دوربین های نظارت یا "دوربین های سلفی" تعبیه شده بر روی ماژول انتقال اهتمام خواهند کرد بسیار سریع تصاویری را از سیاره زهره ثبت کنند. مدارگرد آب و هوایی زهره آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن و رصدخانه سیاره طیف سنجی هیساکی همراه با رصدخانه های زمینی نیز اندازه گیری های دقیقی از این سیاره انجام خواهند داد.
منبع:

1399/07/19
10:44:05
5.0 / 5
1537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی