تصاویر سلول های آلوده به كروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ منتشر گردید

تصاویر سلول های آلوده به كروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ منتشر گردید لینك بگیر: دانشمندان آزمایشگاه دانشكده پزشكی ˮدانشگاه كارولینای شمالیˮ در مطالعه اخیرشان موفق به ایجاد تصاویر قابل توجهی از مجرای تنفسی آلوده به كروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 تولید شده توسط سلول های اپی تلیوم تنفسی آلوده شدند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، در این تصاویر میکروسکوپی می توان میزان کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در سطوح تنفسی را مشاهده کرد. دانشمندان این تصاویر را برای نشان دادن اینکه شدت عفونت کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در مجاری تنفسی چطور می تواند در تصاویر به آسانی قابل درک باشد، ایجاد کردند. در این مطالعه دانشمندان کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ را در سلول های اپی تلیوم تنفسی نایژه انسان وارد کردند، سپس سلول ها را با بهره گیری از میکروسکوپ الکترونی روبشی بررسی کردند.
تصاویر، سلول های مژه دار مخاطی آلوده(رنگ زرد) متصل به نوک مژه ها(رنگ آبی) را نشان داد. مژه ساختارهایی شبیه مو در سطح سلول های اپی تلیوم تنفسی است که ماده مخاطی و ویروس های به دام افتاده را به ریه منتقل می کند.


با بزرگنمایی این تصویر می توان ساختار و تراکم کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲(رنگ قرمز) تولید شده توسط اپی تلیوم تنفسی انسان را مشاهده نمود.
اپی تلیوم تنفسی یک نوع اپی تلیوم است که بخش عمده حفره های بینی و قسمت هدایتی سیستم تنفسی را مفروش می کند. این اپی تلیوم بمنظور مرطوب کردن و حفاظت از راه های هوایی به کار می رود. این اپی تلیوم همین طور بعنوان یک سد در مقابل عوامل بیماری زا(پاتوژن) و ذرات خارجی از ایجاد عفونت و لطمه بافتی جلوگیری می کند.
در این تصاویر می توان میزان تکثیر ویروس مذکور در هر سلول مجرای تنفسی انسان را مشاهده کرد. بار ویروسی زیاد منبعی برای انتشار عفونت به اندام های مختلف فرد آلوده است. با مشاهده این تصاویر به آسانی می توان دریافت که استفاده از ماسک تا چه میزان برای تمامی افراد چه آنها که به این ویروس مبتلا شده اند و چه آنها که مبتلا نیستند ضروری می باشد. با انجام این کار می توان تا حد زیادی از ابتلای افراد غیر آلوده به کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ جلوگیری کرد.
منبع:

1399/06/24
13:40:37
5.0 / 5
1380
تگهای خبر: تولید , دانش , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی