واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد به مشكل خورد

واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد به مشكل خورد به گزارش لینك بگیر شركت داروسازی بریتانیایی ˮآسترازنكاˮ(AstraZeneca) گفته آزمایشات واكسن كروناویروس را كه در تولید آن با محققان دانشگاه ˮآكسفوردˮ همكاری كرده است، بعد از بیمار شدن یكی از داوطلبان متوقف كرده است.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نیویرک تایمز، شرکت آسترازنکا روز سه شنبه اظهار داشت که آزمایشات جهانی همچون آزمایشات بزرگ مرحله آخر این شرکت برای آزمایش واکسنی که توسعه داده به سبب بیمارشدن غیرقابل توجیه یک شرکت کننده در مطالعه، متوقف شده است. این واکسن که با کمک محققان دانشگاه "آکسفورد" ساخته شده است، بعنوان یکی از واکسن های مهم جهانی ضد ویروس کرونا شناخته شده است و تعلیق این آزمایش چشم اندازهایی را برای احتمال اینکه تا آخر سال این واکسن عرضه گردد، می کاهد.
آسترازنکا اظهار داشت که آزمایش را به صورت داوطلبانه متوقف کرده و اجازه می دهد تا داده های ایمنی توسط کمیته ای مستقل بررسی شود. این شرکت در اطلاعیه ای از راه ایمیل اظهار داشت: توقف آزمایشات یک عمل معمول است که باید هر زمان که بیماری بالقوه غیرقابل توجیهی در یکی از آزمایشات بر روی داوطلبان رخ می دهد، روی دهد.
جزئیات ماهیت این بیماری و زمان وقوع آن اعلام نشده است، باآنکه انتظار می رود حال شرکت کننده بهبود یابد.
طبق گزارشی از نیویورک تایمز که به فردی آشنا با این وضعیت استناد کرده، مشخص شد یک شرکت کننده ساکن انگلیس گرفتار "میلیت عرضی" شده است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تاثیر می گذارد و اغلب به سبب عفونت های ویروسی ایجاد می شود. ازاین رو گزارش هنوز معلوم نیست که آیا این بیماری مستقیماً بعد از تزریق واکسن آسترازنکا بوجود آمده است یا خیر؟
این شرکت هم از اظهارنظر در مورد این گزارش خودداری کرده است. به گزارش استات، تعلیق این آزمایش سایر آزمایشهای واکسن شرکت آسترازنکا را تحت تاثیر قرار داده است و همینطور محققان شرکت های مختلف که در حال انجام آزمایشات بالینی هستند هم به دنبال نشانه هایی از واکنش های مشابه در داوطلبان هستند.
تابحال بیشتر از ۲۷.۵ میلیون نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از آن میان هم ۸۹۷ هزار و ۳۸۳ نفر جان خویش را از دست داده اند. بیشتر از ۱۸.۵ میلیون نفر هم بهبود یافته اند.
منبع:

1399/06/19
12:56:25
5.0 / 5
1360
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی