محققان مدعی شدند

آفتاب تابستان در نیم ساعت ۹۰ درصد كروناویروس ها را می كشد

آفتاب تابستان در نیم ساعت ۹۰ درصد كروناویروس ها را می كشد لینك بگیر: پژوهشگران می گویند آفتاب تابستان قادر می باشد 90 درصد از كروناویروس های نشسته روی سطوح را با تابش 30 دقیقه ای خود نابود كند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، یک مطالعه جدید از احتمال نابودی کروناویروس ها در اثر تابش آفتاب تابستان تنها در ۳۰ دقیقه سخن گفته است. در عین حال، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که ممکنست موج دوم شیوع کووید-۱۹ به محض آغاز زمستان در انگلیس رخ دهد.
طبق تازه ترین گزارش پایگاه دیلی میل، مطالعه دکتر "خوزه لوئیس ساگریپانتی" ویروس شناس بازنشسته ارتش ایالات متحده و دکتر "دیوید لایتل" ویروس شناس سابق دولت ایالات متحده در صورتیکه انگلیس برای ورود به گرم ترین هفته سال خود آماده می شود، نشان میدهد که تابش ۳۰ دقیقه ای آفتاب تابستانی بر روی سطوح آلوده به کروناویروس می تواند این ویروس ها را از بین ببرد.
مجله Photochemistry and Photobiology نتایج این تحقیق را منتشر نموده است که بیان می کند ۹۰ درصد از عفونت کروناویروس که بر اثر عطسه یا سرفه افراد آلوده روی سطوح نشسته است، می تواند توسط یک نور قدرتمند ماوراء بنفش که در آفتاب تابستان موجود است، نابود شود.
برخی دانشمندان همین طور ادعا کرده اند که قرارگیری زیر نور آفتاب سبب تولید ویتامین D می شود و مشخص شده است که این ویتامین می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با کروناویروس شود.
این ایده در حالی مطرح گردیده است که سواحل و پارک های انگلیس از امروز (۲۵ ژوئن) به سبب رسیدن گرمای هوا به بالای ۳۰ درجه سانتیگراد میزبان میلیون ها نفر خواهند بود.
با این وجود هنوز نگرانی هایی وجود دارد که احتمال انتقال کووید-۱۹ در اثر اجتماعات اتفاق می افتد، چونکه فاصله گذاری اجتماعی در این تجمعات رعایت نمی گردد. با این وجود، دانشمندان می گویند ماندن در خانه یعنی جایی که کروناویروس می تواند زنده بماند و چندین روز آلوده کننده باقی بماند، در مقایسه با بیرون از منزل خطرناک تر است.
این مطالعه همین طور موج دوم شیوع کووید-۱۹ را با آغاز زمستان در انگلیس پیش بینی کرده است. پژوهشگران می گویند شیوع کروناویروس در کارخانه های بسته بندی گوشت در انگلیس می تواند شواهد محکمی از این مساله باشد، چونکه ادعا می شود که محیط سرد این کارخانه ها احتمالاً افراد را در مقابل کروناویروس لطمه پذیرتر کرده است.
در این مطالعه آمده است که کروناویروس پتانسیل زنده ماندن را تا چند روز داخل خانه دارد، در صورتیکه در محیط بیرون که نور خورشید ضعیف باشد کمی بیش از پنج ساعت زنده می ماند.
کروناویروس جدید در مناطق شمالی انگلیس ممکنست مدت بیشتری مردم را درگیر کند، برای اینکه این منطقه تابش آفتاب کمتری دارد.
پژوهشگران این تحقیق می گویند نابودی کروناویروس در محیط بیرون از خانه و تابش آفتاب، در زمستان ۵ ساعت، در بهار ۴ ساعت، در پاییز ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه و در تابستان ۳۴ دقیقه طول می کشد.
آنها می گویند: مجبور کردن افراد برای ماندن در منازل ممکنست موجب افزایش یا اطمینان از سرایت کووید-۱۹ در میان ساکنان خانه و در میان بیماران و پرسنل بیمارستان ها یا مراکز درمانی شود.
منبع:

1399/04/06
11:50:53
5.0 / 5
2306
تگهای خبر: تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی