۱۱ طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت نمودند

۱۱ طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت نمودند لینك بگیر: معاون پژوهشگاه فضایی ایران از ثبت 7 طرح اختراع از دستاوردهای متخصصان و ستاندن 4 گواهی اعتبارسنجی اختراع آگاهی داد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، هادی رضائی اظهار داشت: ۷ طرح متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران در سال۹۸، بعنوان اختراع در اداره ثبت اختراعات مرکز مالکیت معنوی به ثبت رسیده است.

وی اشاره کرد: افزون بر این، ۴ پروژه دیگر این پژوهشگاه نیز موفق به ستاندن گواهی اعتبارسنجی اختراع از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال قبل شده اند.

رضایی اظهارداشت: یکی از راهکارهای اصلی در حفظ مالکیت فکری و صیانت از دستاوردهای علمی متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران تا رسیدن به مرحله تجاری سازی، ثبت حقوقی این دستاوردها است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران عناوین طرح های اختراعی پیش گفته متعلق به پژوهشکده سامانه های ماهواره این پژوهشگاه را چنین عنوان کرد: «اتاق تمیز پرتابل (قابل حمل) جهت تست سنسورهای فضایی"، "سیستم تعیین موقعیت رادیویی طیف گسترده و زمین پایه بومی برای ماهواره"، "مکانیزم قفل انتهائی ماهواره با نوع زبانه ای، پلت فرم صلیبی بهینه سازی شده برای سازه ماهواره بمنظور افزایش نسبت استواری به وزن.»

وی همچنین، عناوین دیگر این طرح های اختراعی متعلق به پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی این پژوهشگاه را نام برد که عبارتند از: «ساخت نانوکاتالیست بر پایه مونولیت و فوم»، «تهیه نانو کامپوزیت پلیمر-الیاف کربن تقویت شده با نانو ساختارهای زیرکونیوم دی بورید و سیلیکون کاربید.»

رضایی، طرح اختراعی دیگر را «میراگر جریان گردابی مغناطیسی» نام برد که متعلق به پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران تشریح کرد: طرح های اختراعی پس از ثبت در مرکز مالکیت فکری، می توانند اعتبارسنجی علمی از سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران گواهی دریافت نمایند که ۴ اختراع این پژوهشگاه در سال ۹۸، این گواهی را دریافت نموده اند.

رضائی عناوین طرح های اختراعی این پژوهشگاه را که گواهی اعتبارسنجی اختراع دریافت نموده اند، چنین برشمرد: «میز مونتاژ و تست ماهواره با گشتاور و دقت بالا» و «سامانه هوشمند نظارت الکترونیک فضاپایه و ایستگاه پایه بمنظور ردیابی افراد» متعلق به پژوهشکده مواد و انرژی؛ «مکانیزم نگهدارنده و رهایش چاقوی حرارتی» از پژوهشکده رانشگرهای فضایی و «بستر آزمون عملکرد سامانه های الکتروهیدرودینامیکی» متعلق به پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران همین طور اظهار داشت: امسال نیز ثبت مالکیت فکری دستاوردهای پژوهشگاه با جدیت دنبال می شود، بطوریکه تاکنون، ۱۹ پرونده ثبت اختراع و ۱۱ پرونده اعتبارسنجی اختراعات در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

1399/02/18
13:31:12
5.0 / 5
2757
تگهای خبر: انرژی , صنعت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی