هفتمین سری از ماهواره های استارلینك به فضا پرتاب شدند

هفتمین سری از ماهواره های استارلینك به فضا پرتاب شدند لینك بگیر: شركت ˮاسپیس ایكسˮ توانست ماهواره های ˮاستارلینكˮ خودرا با موفقیت به فضا پرتاب كند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این روزها خیلی از ماموریت های فضایی به سبب "كروناویروس" به تعویق افتاده اند ولی این طور كه به نظر می آید، "كروناویروس" هم شركت "اسپیس ایكس" را از پرتاب ماهواره های خود متوقف نمی كند.
این شركت توانست بامدادان گذشته ۶۰ ماهواره "استارلینك" را با موفقیت به فضا پرتاب كند.
۶۰ ماهواره استارلینك این شركت در ساعت "۳: ۳۰pm به وقت زمانی شرقی"(۱۲: ۰۰ شب به وقت تهران) سوار بر موشك "فالكون۹"(Falcon ۹) از مركز فضایی"كندی" ناسا به مدار زمین پرتاب شدند.
۱۴ دقیقه بعد از پرتاب، ماهواره های استارلینك از دماغه موشك فالكون ۹ كه در ماموریت های قبلی هم استفاده شده بود، به سمت مدار پیش رفتند.
پرتاب بامدادان گذشته هفتمین سری از پرتاب ماهواره های "استارلینك" به مدار بود. بدین سان تابحال مجموعا ۴۲۲ ماهواره استارلینك به فضا پرتاب شدند.
به گفته "اسپیس ایكس"، صورت فلكی متشكل از ماهواره های "استارلینك" می تواند در آینده بطور شایان توجهی رشد كند و به تعداد ۱۲ هزار ماهواره برسد.


شركت "اسپیس ایكس" می خواهد تا اواخر سال جاری بیش از هزار ماهواره را به مدار زمین ارسال نماید.
ماهواره های "استارلینك" قسمتی از برنامه "اسپیس ایكس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست "ایلان ماسك"، مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه "استارلینك" را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
"ایلان ماسك" بنیانگذار شركت "اسپیس ایكس" ماموریت ماهواره های استارلینك را موهبتی برای جهان می داند.
این در حالی است كه "اتحادیه بین المللی اخترشناسی" از پرتاب ماهواره هایی مانند "استارلینك" ناراضی است برای اینكه پرتاب این ماهواره ها می تواند بر اكتشافات گسترده ای اثر بگذارد و مانع از دید رصدخانه ها برای رصد آسمان شب باشد.
این سازمان گفته كه تعداد قابل توجه دنباله هایی كه ماهواره ها ایجاد می كنند، می توانند نتایج پیچیده ای را برای برنامه ریزی و اجرای اكتشافات نجومی به همراه داشته باشند.
بسیاری از متخصصان این حوزه هم پرتاب ماهواره های استارلینك را جنایتی برای بشریت دانسته اند چونكه معتقدند شركت "اسپیس ایكس" آسمان را به سرقت می برد.


منبع:

1399/02/04
20:16:05
5.0 / 5
3137
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی