ادامه روند كاهش آلودگی هوا در اروپا به دنبال شیوع كووید-۱۹

ادامه روند كاهش آلودگی هوا در اروپا به دنبال شیوع كووید-۱۹ لینك بگیر: پژوهشگران آژانس فضایی اروپا با بررسی دوباره ماهواره های خود از ادامه كاهش آلودگی هوا در سراسر اروپا خبر دادند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، چندی پیش داده های ماهواره ای آژانس فضایی اروپا نشان داد كه آلودگی هوا در اروپا كاهش شایان توجهی داشته است.
تجزیه و تحلیل های بیشتر این داده ها نشان میدهد كه كاهش تمركز سطح "نیتروژن دی اكسید" در سراسر اروپا همچنان ادامه دارد.
این كاهش آلودگی هوا با تعطیلی شهرها و ماندن مردم در خانه مصادف شده كه به سبب شیوع بیماری كووید-۱۹ همچنان ادامه دارد.
اطلاعات جدید ماهوراه "كوپرنیكوس سنتینل " (Copernicus Sentinel-۵P) آژانس فضایی اروپا از كشورهای اتحادیه اروپا نشان میدهد كه بعضی از شهرها در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، ۴۵ تا ۵۰ درصد در آلودگی هوا كاهش داشته اند.
ماهواره "كوپرنیكوس سنتینل-۵P" نخستین ماموریت از برنامه كوپرنیكوس بمنظور نظارت بر آلودگی هوا است كه توسط آژانس فضایی اروپا(ESA) انجام می شود. این ماهواره، آلودگی هوا را با بهره گیری از ابزارهایی نظیر طیف سنج ماوراءبنفش، نور مرئی و مادون قرمز می سنجد.⠀⠀⠀⠀⠀.
دانشمندان "موسسه هواشناسی رویال هلند "(KNMI) طی ماه گذشته از داده های ماهواره "كوپرنیكوس سنتینل-۵P"، برای نظارت بر هوا و آلودگی آن در اروپا استفاده كردند.
تصاویر جدید این ماهواره نشان میدهد كه غلظت نیتروژن دی اكسید از تاریخ ۱۳ مارس(23 اسفند) تا ۱۳ آوریل (25 فروردین) سال جاری میلادی، در مقایسه با همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ میلادی، در شهرهای مادرید، میلان و رم حدودا كاهش ۴۵ درصدی داشته است.
البته این میزان در پاریس به ۵۴ درصد می رسد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1399/02/02
13:32:26
5.0 / 5
3440
تگهای خبر: دانش , ماهواره , مرورگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی