با صدور یك حكم جدید؛

یك قاضی مانع شفاف سازی جاسوسی های دولت آمریكا از توئیتر شد

یك قاضی مانع شفاف سازی جاسوسی های دولت آمریكا از توئیتر شد لینك بگیر: یك قاضی امریكایی با حكم صادره خود مانع از افشای جزئیات بیشتری از جاسوسی های سایبری دولت آمریكا از كاربران توئیتر شد.به گزارش لینك بگیر به نقل از انگجت، توئیتر همچون شبكه های اجتماعی در آمریكاست كه بطور مرتب از جانب كاخ سفید درخواست هایی برای افشای اطلاعات كاربران خود به بهانه مقابله با تروریسم و جرایم سایبری دریافت می كند. مدیران این شبكه اجتماعی از شش سال قبل در تلاش هستند تا محتوای درخواست های دولت آمریكا دراین زمینه را با جزئیات قابل توجهی افشا كنند، اما مقامات قضائی آمریكایی اجازه چنین كاری را نمی دهند.
سرانجام پس از سال ها كشمكش، یك قاضی آمریكایی به نام ایوان گونالز راجرز حكمی صادر كرده كه برمبنای آن توئیتر حق ندارد جزئیات گسترده ای را از درخواست های جاسوسی سایبری كاخ سفید از كاربران خود افشا كند. بعنوان مثال توئیتر قصد داشت شماره های تلفن همراه افراد هدف جاسوسی دولت ترامپ را بطور دقیق اعلام نماید. اما برمبنای حكم قاضی مورد اشاره چنین حقی را ندارد و تنها می تواند چند عدد را از هر شماره اعلام نماید.
قاضی مذكور همین طور به دولت آمریكا حق داده تا در صورت تمایل با افشای كلیات درخواست های جاسوسی سایبری خود از توئیتر هم مخالفت كند تا توئیتر برای اطلاع رسانی كلی دراین زمینه هم گرفتار مشكل شود.
سخنگوی توئیتر در واكنش به این رویداد تصریح كرده كه از صدور این حكم مایوس شده و به نبرد خود برای شفافیت ادامه خواهد داد. این شركت هر شش ماه یك دفعه گزارش شفافیتی را منتشر می كند كه در آن به تعداد درخواست های دولت های جهان برای دسترسی به اطلاعات كاربران توئیتر اشاره شده است.


منبع:

1399/01/31
22:13:41
5.0 / 5
3072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی