شناسایی حمله خاموش ۸ ساله هكرها به سرورهای لینوكس

شناسایی حمله خاموش ۸ ساله هكرها به سرورهای لینوكس به گزارش لینك بگیر محققان شركت بلكبری از شناسایی حملات مخفیانه هكرها به سرورهای مختلف لینوكس در سال های گذشته اطلاع داده اند. آنها می گویند این حملات سالهاست كه ادامه دارد.به گزارش لینك بگیر به نقل از زددی نت، بررسی های بلكبری نشان داده است هكرها با شناسایی سرورهای لینوكس كه وصله های امنیتی بر روی آنها نصب نشده از یك دهه قبل در حال حمله به آنها هستند.
بلكبری مدعی شده كه بخش عمده این حملات از چین صورت می گیرد و از این طریق اطلاعات زیادی از روی سرورهای لینوكس در نقاط مختلف جهان به سرقت رفته و جمع آوری شده است.
صنایع مختلف در نقاط مختلف جهان و سازمان های گوناگون دولتی و خصوصی هدف حملات مورد اشاره بوده اند. سابقه بعضی از این حملات به سرورهای لینوكس به سال ۲۰۱۲ بازمی گردد و در صورتیكه برای نصب وصله های امنیتی بر روی كامپیوتر های مذكور اقدام شده بود، حملات مورد اشاره بی نتیجه می ماندند.
با توجه به اینكه سیستم عامل لینوكس كمتر بر روی كامپیوتر های سرور نصب می شود، متخصصان امنیتی هم نسبت به سواستفاده از آنها بی توجه هستند و همین مسئله هكرها را به طمع انداخته تا به سرورهای مذكور حمله كنند.

1399/01/22
13:31:08
5.0 / 5
3443
تگهای خبر: سرور , شركت , كامپیوتر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی