آماده سازی مریخ نورد ناسا برای سفر به مریخ

آماده سازی مریخ نورد ناسا برای سفر به مریخ لینك بگیر: ناسا با نصب قطعات نهایی مریخ نورد ˮاستقامتˮ، آنرا برای سفر به مریخ آماده می كند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا، نصب و آزمایش یكی از قطعات نهایی مریخ نورد "استقامت" (Perseverance) به انتها رسیده است. این مریخ نورد كه پیش تر "مارس 2020" (Mars 2020) نامیده می شد، مقرر است بعد از پرتاب به بررسی مریخ بپردازد. كار بخش داخلی این مریخ نورد، هم اكنون كاملا به انتها رسیده است.


"مت والاس" (Matt Wallace)، مدیر پروژه مارس 2020 در "آزمایشگاه پیش رانش جت" (JPL) ناسا اظهار داشت: با به انتها رسیدن كار این قطعات، حالا سیستم نمونه برداری كامل شده است. عناصر نهایی این سیستم كه مهم ترین آنها نیز به شمار می روند، لوله های نمونه برداری هستند كه نمونه ها را از سطح مریخ جمع می كنند تا برای ارزیابی به زمین انتقال داده شوند.
بخش نهایی سیستم مریخ نورد استقامت، از هفت موتور تشكیل شده كه قسمت های گوناگونی همچون یك بازوی رباتیك را شامل می شوند. كار این بازوی رباتیك، جمع آوری نمونه های مورد نظر از سطح مریخ و گذاشتن آنها در یك قوطی است تا برای انتقال به زمین آماده شوند.
منبع:

1399/01/03
20:35:45
5.0 / 5
3286
تگهای خبر: سایت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی