با حضور رئیس جمهور؛

جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز

جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز لینك بگیر: جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز (شنبه) با حضور رئیس جمهور انجام می شود.به گزارش لینك بگیر به نقل از مهر، این جلسه با حضور رؤسای قوا و اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی فضای مجازی انجام می شود.
مطابق با حكم تشكیل شورای عالی فضای مجازی، این شورا باید حداقل ماهانه یكبار تشكیل جلسه دهد كه باتوجه به موضوع در دستور كار این شورا كه بررسی طرح «كلان شبكه ملی اطلاعات» است، بنظر می رسد تشكیل جلسات این شورا، روند سریع تری به خود گرفته است و با وجود اینكه قبل از این، این جلسات هر دو ماه یكبار یا ماهی یكبار برگزار می شد، الان به هر سه هفته یكبار كاهش پیدا كرده است.
موضوع دستور كار جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی احتمالاً ادامه بررسی طرح «كلان شبكه ملی اطلاعات» است. این مساله طی دو جلسه گذشته شورا نیز در دستور بررسی شورای عالی فضای مجازی قرار داشت.
مصوبات جلسه گذشته در جلسه قبلی شورای عالی فضای مجازی، قسمتی از طرح «كلان شبكه ملی اطلاعات» به تصویب رسید. رضا تقی پور انوری، عضو شورای عالی فضای مجازی درباره جزئیات مصوبات این جلسه قبل از این به مهر اظهار داشته بود: در این نشست ۳ ماده از طرح كلان و معماری شبكه ملی اطلاعات پیش رفت و به تصویب شورا رسید. این ۳ ماده شامل مقدمه طرح كلان و معماری شبكه ملی اطلاعات، خط مشی حاكم بر این شبكه و اهداف راهبردی و عملیاتی است. باتوجه به اهمیت موضوع و زمان بر بودن بررسی این مفاد كه هر كدام شامل چندین بند بود، در جلسات آتی نیز شورای عالی فضای مجازی به ادامه بررسی این طرح، می پردازد. وی توضیح داد: طرح كلان و معماری شبكه ملی اطلاعات كه از طرف وزارت ارتباطات به شورای عالی فضای مجازی ارائه شده است، طی یك ماه اخیر در كارگروهی متشكل از اعضای حقیقی شورا و معاونان مركز ملی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه روز گذشته شورا، قسمت هایی از آن به تصویب رسید. بررسی اسناد شبكه ملی اطلاعات در جلسات آینده شورا ادامه دارد تقی پور با اشاره به اینكه بررسی های كارگروه درباب این طرح همچنان ادامه دارد و در جلسات آتی شورای عالی فضای مجازی نیز به بحث گذاشته می شود، اظهار داشت: تابحال ۴ صفحه از سند ۱۰ صفحه مربوط به سند معماری شبكه ملی اطلاعات بررسی و تصویب گردید. عضو شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: الزامات شبكه ملی اطلاعات قبل از این تبیین شده بود و الان با مشخص شدن طرح كلان و چارچوب سند معماری شبكه ملی اطلاعات، اهداف راهبردی و عملیاتی در چارچوب تعیین وظیفه كیفی و كمی به دستگاه های مربوطه ابلاغ خواهد گردید. به گزارش لینك بگیر به نقل از مهر، طبق مصوبه جلسه ۱۲ بهمن شورای عالی فضای مجازی، پوشش ۱۰۰ درصدی جمعیت كشور برای دسترسی پهن باند سیار با سرعت متوسط ۱۰ مگابیت بر ثانیه و پوشش ۸۰ درصدی دسترسی پهن باند ثابت خانوارها با متوسط سرعت ۲۵ مگابیت بر ثانیه همچون اهداف شبكه ملی اطلاعات تا سال ۱۴۰۴ درنظر گرفته شده است. همین طور مقرر شد حداقل ۳ قطب مركز داده در سه استان كشور ایجاد شود تا شبكه متوازنی در سراسر كشور داشته باشیم. از طرف دیگر مقرر شد كسب و كارها از اینترنت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برخوردار باشند و در بخش صنعت داخلی نیز، تولید گوشیهای ساخت داخل به ۲۰ درصد مصرف گوشیهای كشور افزایش یابد و سالانه حدود ۵ درصد رشد خودكفایی در زمینه تجهیزات شبكه ایجاد شود. در جلسه شورای عالی فضای مجازی، مقرر شد سهم اقتصاد دیجیتال و خرده فروشی الكترونیكی حدود ۱۰ درصد اقتصاد كشور را شامل شود و خدمات پایه كاربردی داخلی تا سال ۱۴۰۰ بطور كامل تامین شود.


منبع:

1398/11/26
21:14:44
5.0 / 5
3971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی