فروش حقوق تولید یك داروی مبتنی بر دی ان ای مشتریان

فروش حقوق تولید یك داروی مبتنی بر دی ان ای مشتریان به گزارش لینك بگیر یك شركت آمریكایی از اطلاعات مربوط به دی. ان. ای مشتریان خود برای عرضه دارو استفاده می نماید.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، شركت آمریكایی "۲۳andMe" كه یك شركت زیست فناوری فعال در زمینه تست دی. ان. ای است، حقوق مربوط به شكلی داروی جدید را كه بر مبنای داده های مربوط به مشتریان شركت ساخته شده، به فروش رسانده است. این نخستین باری است كه این شركت، قراردادی را برای صدور مجوز مربوط به یكی از داروهای خود امضا می كند.
قرارداد مربوط به این دارو كه بعنوان یك روش درمان برای بیماری های التهابی مورد بررسی قرار دارد، با شركت اسپانیایی "Almirall" به امضا رسیده است.
"امیلی درابانت كانلی"(Emily Drabant Conley)، معاون بخش رشد تجاری شركت ۲۳andMe در مصاحبه ای اظهار داشت: این لحظه تاثیرگذاری برای شركت ما به حساب می آید چونكه حالا از به كار بردن پایگاه داده برای كشف دارو، به سمت ابداع آن پیش رفته ایم.
"تیم فریلینگ"(Tim Frayling)، از پژوهشگران "دانشگاه اكستر"(University of Exeter) انگلستان اظهار داشت: با گسترش پایگاه داده های ۲۳andMe كه طی دو سال قبل دو برابر شده است، احتمال تولید اطلاعات پزشكی كارآمد هم بیشتر خواهد شد.
شركت ۲۳andMe حدود ۱۰ میلیون كیت آزمایش DNA را به فروش رسانده و بیشتر از ۸۰ درصد مشتریان آن با استفاده شركت و دانشمندان از داده های مربوط به خود موافقت كرده اند. هدف از به كار بردن داده ها این است كه امكان درك علل بیماری و بهترین شیوه درمان آنها فراهم گردد.
۲۳andMe اخیرا شركایی را از چندین گروه دانشگاهی جذب كرده است. این شركت در سال ۲۰۱۸ با شركت دارویی "GlaxoSmithKline" به همكاری پرداخت و همینطور از سال ۲۰۱۵ تابحال تلاش دارد درمان های جدیدی را شناسایی كند.
فریلینگ اضافه كرد: من فكر می كنم كه اطلاعات ژنتیكی انسان برای كشف دارو، خیلی خوب و كارآمد هستند اما این سوال برایم مطرح می شود كه آیا استفاده تجاری شركت از داده های ژنتیكی مشتریانی كه برای پژوهش پزشكی داوطلب شده اند، عادلانه است یا خیر.
شركت ۲۳andMe در بیانیه خود، این مورد را ذكر كرده كه داوطلبان هیچ سودی از پژوهش یا محصولات تجاری آن كه بر مبنای اطلاعات ژنتیكی یا گزارش های شخصی آنها ابداع شده، دریافت نخواهند كرد.
در هر حال، فریلینگ متذكر شد آیا مردم از این مورد آگاه هستند كه امكان دارد شركت از این پژوهش، پول قابل توجهی به دست بیاورد. حدس من این است كه امكان دارد مردم چیزی از میزان سودمند بودن اطلاعات ندانند.
بسیاری عقیده دارند كه شركت باید مبلغی را در قبال دریافت اطلاعات ژنتیكی مشتریان به آنها پرداخت كند.1398/10/22
19:33:37
5.0 / 5
4146
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی