نیوشپرد بالاخره به فضا رفت

نیوشپرد بالاخره به فضا رفت لینك بگیر: موشك ˮنیو شپردˮ(New Shepard) شركت ˮبلو اوریجینˮ(Blue Origin) بعد از یك روز تاخیر به فضا پرتاب شد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شركت "بلو اوریجین"(Blue Origin) كه توسط ثروتمندترین مرد جهان یعنی "جف بزوس"(Jeff Bezos) بنیانگذاری شده است، محموله های ناسا، پروژه های هنری دانش آموزان و هزاران كارت پستال كه متعلق به كودكان بود را به فضا ارسال كرد.
البته فضاپیمای "نیو شپرد"(New Shepard) كه قابلیت استفاده مجدد دارد، ماموریت "NS-۱۲" را با یك روز تاخیر یعنی در تاریخ ۱۱ دسامبر انجام داد.
در ابتدا قرار بود فضاپیمای "نیو شپرد" در ساعت ۹: ۳۰ a.m. به وقت EST(ساعت ۱۸: ۰۰ به وقت تهران) روز سه شنبه به فضا ارسال شود ولی به سبب شرایط بدی جوی این ماموریت ۲۴ ساعت به تاخیر افتاد و در نهایت در ساعت ۱۲: ۵۳ p.m. به وقت EST(۹: ۲۳ شب چهارشنبه) از پایگاه پرتاب شركت "بلو اوریجین" در تگزاس آمریكا به فضا ارسال شد.
این شركت پیش از پرتاب، چندین بار انجام شمارش معكوس را متوقف كرد تا به بررسی نهایی پرتاب بپردازد.
بعد از پرتاب، موشك به ارتفاع ۱۰۵ كیلومتری از زمین رسید.
آخرین پرتاب این موشك در ماه مه بود كه ۳۸ آزمایش علمی را به ایستگاه فضایی بین المللی رساند.
محموله های زیادی در این ماموریت به فضا رفت كه در بین آنها می توان به پرتاب یك فناوری بازیافت متعلق به ناسا اشاره نمود كه "اسكار"(OSCAR) نام دارد و زباله را به آب و گازهایی مانند هیدروژن، كربن مونوكسید، كربن دی اكسید و متان تبدیل می كند.
همین طور یك گیاه فضایی كه جهت بررسی مسئله بیان ژن در شرایط ریزگرانش است هم در این ماموریت به فضا ارسال شد.
دانشجویان دانشگاه "كلمبیا"(Columbia) هم یك وسیله آزمایشی بی وزن ساختند و آنرا با استفاده از "نیو شپرد" به فضا ارسال كردند.
از خاصیت های جالب این پرتاب ارسال كارهای هنری دانش آموزان به فضا است. برای اینكه "نیو شپرد" حاوی دو كار هنری راجع به سوژه "هنر در فضا" است كه برنده رقابت میان دانش آموزان دبیرستانی بوده اند.
علاوه بر این ها، در بین این محموله هزاران كارت پستال با پیام های دست نویس از كودكان باشگاه شركت بلواوریجین وجود دارد. پیام های این كودكان راجع به افكار آنها در مورد آینده انسان در فضا است.
بلو اوریجین این باشگاه را در ماه مه سال جاری برای الهام بخشیدن به كودكان در اكتشافات فضایی راه اندازی نمود.
منبع:

1398/09/22
14:29:08
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: دانش , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی