با تلاش پژوهشگران استرالیایی صورت می گیرد

درمان بیماری های عصبی با كمك یك كرم!

درمان بیماری های عصبی با كمك یك كرم! لینك بگیر: پژوهشگران استرالیایی تلاش كردند با بررسی كرم الگانس، روش جدیدی برای درمان بیماری های عصبی عرضه كنند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران اهتمام دارند روش جدیدی برای درمان بیماری هایی مانند هانتینگتون و پاركینسون عرضه كنند.
گروهی از پژوهشگران "دانشگاه موناش"(Monash University) استرالیا به سرپرستی پروفسور "دیوید روبینزشتاین"(David Rubinsztein) در بررسی جدید خود دریافتند كه ریز آران ای ها، نقش مهمی در كنترل تراكم پروتئین ها دارند.
ریز آران ای ها كه رشته های كوتاهی از ماده ژنتیكی را می سازند، مولكول هایی كوچك اما قوی هستند كه ژن های متفاوتی را به صورت همزمان تنظیم می كنند. دانشمندان اهتمام دارند ریز آران ای های خاصی را شناسایی كنند كه برای تنظیم تراكم پروتئین و قرار گرفتن آن در نوعی ریز آران ای موسوم به miR-1"" مهم هستند و در افراد مبتلا به بیماری هایی مانند هانتینگتون و پاركینسون وجود دارند.
پروفسور "راجر پوكوك"(Roger Pocock)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما دریافتیم توالی miR-1 در انسان، همان توالی موجود در كرم الگانس است. ما توالی miR-1 را از بدن كرم ها حذف كردیم و اثرات آنرا در یك مدل پیش بالینی از بیماری هانتینگتون مورد بررسی قرار دادیم و دریافتیم كه با حذف این ریز آران ای، تهاجم بیشتری رخ خواهد داد. این نشان میدهد كه توالی miR-1، نقش مهمی در حذف تراكم هانتینگتون دارد.
پژوهشگران نشان دادند كه miR-1 می تواند با كنترل بیان پروتئینی موسوم به "TBC-7"، به محافظت از بدن در مقابل تراكم پروتئین های سمی كمك نماید. این پروتئین، به تنظیم پروسه خودخواری كه روش بدن برای حذف و بازیابی سلول های لطمه دیده است، كمك كند؛ در نتیجه نقش مهمی در پاكسازی پروتئین های سمی از سلول ها دارد.
پوكوك اضافه كرد: با حذف miR-1، پروسه خودخواری به درستی صورت نمی گیرد و تجمع پروتئین های هانتینگتون پیش می آید.


روبینزشتاین و همكارانش در این بررسی نشان دادند كه miR-1، مسیر در رابطه با كنترل درشت خواری را در سلول های انسان كنترل می كند.
پوكوك افزود: بیان بیشتر miR-1، تراكم هانتینگتون را در سلول های انسان حذف می كند. مسیری كه ما در این پژوهش نشان دادیم، مسیر جدیدی است كه می تواند پروتئین های مستعد تجمع را كنترل كند و راهی برای تسكین بیماری های عصبی باشد.
بررسی ها نشان داد هنگامی كه سلول های انسان، مولكولی موسوم به "اینترفرون بتا-۱ای"(Interferon beta-1a) را داشته باشند، مسیر miR-1 برای كنترل آن تنظیم می شود.
پوكوك افزود: بررسی های ما، اهمیت بنیادین این كشف را در درمان بیماری ها نشان می دهند.
پژوهشگران، یافته های خودرا به صورت موقت ثبت كرده اند و در حال مذاكره با شركت های دارویی هستند تا این پژوهش را عرضه كنند. آنها قصد دارند روش جدید خودرا روی مدلهای پیش بالینی بیشتری از بیماری هانتینگتون و پاركینسون آزمایش نمایند.
این فرایند، در مجله "eLife" به چاپ رسید.
منبع:

1398/09/17
21:32:06
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: دانش , شركت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی