هایپرلوپ رقیب جدی پیدا كرد

قطار شناور روی هوا با سرعت ۸۰۰ كیلومتر در ساعت بعلاوه تصاویر

قطار شناور روی هوا با سرعت ۸۰۰ كیلومتر در ساعت بعلاوه تصاویر لینك بگیر: بتازگی شركتی به نام ˮمِنی وانˮ(Manyone) از طراحی مفهومی یك قطاری رونمایی كرده است كه اگر این پروژه با موفقیت به انتها رسد می توانیم شاهد انقلابی بزرگ در صنعت حمل و نقل زمینی باشیم.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، قطار جدیدی كه بتازگی شركت "مِنی وان" از آن صحبت كرده است، "ایرواسلایدر"(AeroSlider) نام دارد و طراحی آن به شكلی است كه شاید تنها نمونه آنرا در كتاب های علمی تخیلی دیده باشید.
یكی از نكاتی كه این قطار را از سایر قطارها مجزا می كند این است كه قطار مذكور بجای عبور از روی ریل از داخل یك سری حلقه عبور می كند كه این مساله سبب سرعت حركت قطار نیز می شود. بنابر گفته شركت "منی وان" این سیستم مسافربری زمینی پرجمعیت ترین شهرها در قاره اروپا، آفریقا و آسیا را به هم متصل می كند.


این قطار به صورتی در هوا شناور است و بنا بر این هیچ صدایی مسافران داخل این قطار را اذیت نمی كند چونكه این قطار بجای عبور از ریل و ایجاد یك صدای نامطلوب از داخل یك سری حلقه های مغناطیسی كه ارتفاع آنها ۱۸ متر است عبور می كند. قطار مذكور می تواند با سرعت بیشتر از ۸۰۴ كیلومتر در ساعت(۵۰۰ مایل در ساعت) از این حلقه ها عبور كند. ممكنست این را ندانید، اما این سرعت، میانگین سرعت حركت هواپیما است و این بدان مدلول است كه این قطار می تواند همانند هواپیما مسافرها را سریع به مقصد برساند.


به نظر می رسد قطار ایرواسلایدر برای سفرهای طولانی ایده آل باشد. این قطار مجهز به زمین دو، محوطه باز، رستوران، بار، سالن های بدنسازی و اتاق های چند منظوره است كه حتی برخی می توانند در هنگام سفر در آن جلسه برقرار كنند. طول قطار ایرواسلایدر ۲۵۰ متر و عرض آن ۱۲ متر است.
اگر این قطار به همان شكل كه آنرا طراحی نموده اند توسعه داده شود می تواند رقیب سرسختی برای قطار هایپرلوپ ایلان ماسك شود. هایپرلوپ "ایلان ماسك" برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ ارائه شد. در این نوع حمل و نقل كپسول هایی در داخل لوله هایی كه در آن شرایط خلأ حكمفرماست قرار می گیرند تا اصطكاكی در كار نباشد. هایپرلوپ با استفاده از فشار هوایی كه از عقب وسیله وارد و از خروجی های پائین آن به بیرون رانده می شود حركت می كند.
منبع:

1398/09/10
21:03:57
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: شركت , صنعت , علم , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی