شناسایی دقیق خواب آلودگی با هوش مصنوعی

شناسایی دقیق خواب آلودگی با هوش مصنوعی لینك بگیر: تعدادی از محققان دانشگاه ووهان موفق به ابداع یك الگوریتم هوش مصنوعی به منظور شناسایی دقیق موقعیت و حالت چشم انسان با هدف كشف خواب آلودگی شده اند.به گزارش لینك بگیر به نقل از تك اكسپلور، فناوری مورد اشاره با بررسی دقیق چشم انسان خواب آلوده بودن یا نبودن فرد را تشخیص می دهد تا از وقوع برخی مشكلات و خطرات جلوگیری شود.
به عنوان مثال این فناوری به افراد خواب آلوده در حال رانندگی آگهی می دهد یا مانع از تداوم كار اشخاصی می شود كه از دستگاه های حساسی استفاده می نمایند.
خواب آلودگی معمولا پروسه تصمیم گیری افراد را به میزان زیادی مختل می كند و از توجه و قدرت حافظه اشخاص می كاهد. از همین رو پی بردن سریع به خواب آلودگی می تواند از وقوع خیلی از سوانح و تصادف های رانندگی و حوادث شغلی جلوگیری كند.
یكی از قطعی ترین روش ها برای پی بردن به میزان خواب آلودگی افراد بررسی شرایط چشم و نحوه نگاه كردن افراد است. تاكنون برای این كار روش های كامپیوتری مختلفی ابداع شده، اما در روش جدید، بررسی آنی حالت چشم با شناسایی سریع موقعیت آن بدون نیاز به دخالت اپراتور انسانی امكان دارد.
نكته مهم دیگر دقت بالای الگوریتم هوشمند ابداع شده است. بگفته پژوهشگران چینی، خطای این روش در زمینه شناسایی خواب آلودگی چشم چپ تنها ۰.۶۶ درصد و در زمینه شناسایی خواب آلودگی چشم راست تنها ۰.۷۱ درصد است.

1398/08/12
23:20:34
5.0 / 5
4557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی