مسئول بانك سلول های بنیادی خون بند ناف بوشهر پاسخ داد

كدام خانواده ها باید ذخیره سازی خون بند ناف را انجام دهند؟

كدام خانواده ها باید ذخیره سازی خون بند ناف را انجام دهند؟ به گزارش لینك بگیر مسئول بانك سلول های بنیادی خون بند ناف بوشهر اظهار داشت: خانواده هایی كه دارای كودك مبتلا به تالاسمی، سرطان خون و دیگر بیماری های خونی هستند و مادر مبادرت به حاملگی كرده بایست حتما ذخیره سازی خون بند ناف را انجام دهند.


جواد پرویزی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: خون بند ناف با عنایت به دارا بودن سلول های بنیادی هم توان می تواند به درمان خیلی از بیماری های صعب العلاج مانند تالاسمی، فلج مغزی، آنمی های شدید و... كمك نماید.

وی اظهار نمود: خوشبختانه شاهد تطابق نمونه ی خون بند ناف كودك تازه متولد شده از لحاظ ژنتیكی با خواهر و برادر بوده و در سطح كشور بیشتر پیوندها با موفقیت انجام شده است. از مزیت های خون بند ناف این كه هر فردی با تطابق ژنتیكی می تواند از نمونه مناسب استفاده نماید.
این كارشناس علوم آزمایشگاهی با اشاره به موانع موجود برای انجام ذخیره سازی اضافه كرد: برخی موارد منع قرارداد شامل خالكوبی، تاتو، برخی تزریق ها، منع اهدا خون در یك بازه زمانی یك ساله، مادر مبتلا به تالاسمی و... هستند كه اینها هم مستلزم اطلاع رسانی است.
پرویزی با اشاره به اینكه انتظار داریم در شهرستان ها بیشتر از این استقبال شود، اضافه كرد: در مبحث فرهنگسازی متولیان بهداشت و درمان می توانند كمك زیادی داشته باشند. استفاده از بانك اطلاعاتی مراكز بهداشت برای ارتباط مستقیم با جامعه هدف، خانواده ها و زنان آبستن هم كمك زیادی به معرفی این ظرفیت خواهد نمود.
مسئول مركز سلول های بنیادی استان بوشهر عنوان كرد: خانواده ها در هفته 36 حاملگی با رفتن به دفتر سلول های بنیادی به آدرس بوشهر، خیابان سنگی، روبروی انتقال خون و یا رفتن به سایت RSCT.IR می توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند. نمونه ها بعد از خونگیری در دمای منفی 196 درجه نگهداری و ذخیره سازی می شود و به مدت طولانی كه بین 20 تا 25 سال است قابلیت نگهداری دارد.
وی بیان كرد: گرفتن بند خون ناف در یك شرایط كاملا استریل در بیمارستان ها و توسط مامای متخصص انجام می شود و سلولها در آزمایشگاه تخصصی-ژنتیكی جداسازی و با شناسایی HLA هر فرد نمونه موردنظر ذخیره می شود.
جواد پرویزی اظهار نمود: هزینه اولیه جهت استفاده از خون بند ناف 3 میلیون تومان و هزینه شارژ سالیانه آن برای نگهداری 160 هزار تومان است. در حالیكه اگر خانواده ای بخواهد برای پیوند سلول های بنیادی از بانك خون آزاد استفاده نماید باید هزینه ای بالغ بر 150 میلیون تومان پرداخت نماید.
مسئول بانك سلول های بنیادی خون بند ناف استان بوشهر خاطرنشان كرد: این مبلغ مشمول پرداخت تسهیلات ویژه و پذیرش چك برای متقاضیان است كه برای سهولت كار و دسترسی بهتر خانواده ها و همینطور رفع دغدغه های مالی انجام شده است.
1398/07/05
19:37:17
5.0 / 5
4908
تگهای خبر: ذخیره سازی , سئو , سایت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی