برومند:

مجوز جدید برای تاسیس مناطق ویژه فناوری صادر نمی گردد

مجوز جدید برای تاسیس مناطق ویژه فناوری صادر نمی گردد به گزارش لینك بگیر دبیر كل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر اینكه توسعه مناطق ویژه علم و فناوری با مشكلاتی مواجه می باشد، اشاره كرد: بر این اساس مجوز جدید جهت راه اندازی این مناطق صادر نخواهد شد تا به جمع بندی نهایی برسیم.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، دكتر مسعود برومند در یكصد و هشتاد و سومین جلسه كمیسیون دایمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع خبرنگاران بررسی و انتخاب اعضا حقیقی كمیسیون های تخصصی این شورا را از موضوعات مطرح در این نشست دانست و اظهار نمود: در این نشست كاندیداهای اعضای حقیقی چهار كمیسیون "انرژی"، "كشاورزی"، "دفاع و امنیت" و "صنعت و ارتباطات" عرضه شدند و بعد از اعلام نظرات، اعضای این چهار كمیسیون انتخاب شدند.
وی با اشاره به چالش های رفت و آمد اعضای كمیسیون هایی كه در سایر استان های مقیم هستند، اشاره كرد: برای سهولت حضور این اعضا مقرر شد از طرف دبیرخانه شورا، سیستم ویدئو كنفرانس راه اندازی شود تا از این طریق اعضا در جلسات كمیسیون دایمی عتف حضور داشته باشند.
برومند اصلاحات پیشنهادی در بخشنامه تاسیس و توسعه مناطق ویژه علم و فناوری را از دیگر موضوعات مطرح در این نشست اعلام نمود و تصریح كرد: در جلسه گذشته كمیسیون دایمی عتف طرح اولیه ای برای این مناطق ارائه شد و نمایندگان پنج استان كه در آنها مناطق ویژه علم و فناوری به وجود آمده بود مشكلات خودرا ارائه كردند و مقرر شد تا نمایندگان این مناطق بعد از بررسی های لازم جمع بندی های خودرا برای رفع این مشكلات عرضه كنند.
دبیر كل شورای عالی عتف افزود: در این نشست نیز این جمع بندی در چارچوب طرح فرآیندهای اجرایی ارائه و بعد از بحث و بررسی مقرر شد تا یك كمیته محدودتر با حضور اعضای كمیسیون دایمی كه با مناطق ویژه علم و فناوری آشنایی بیشتری دارند تشكیل گردد.
وی این كمیته را متشكل از پنج نفر از اعضای كمیسیون دایمی دانست و افزود: این كمیته فرآیندهای اجرایی را مورد بررسی قرار می دهند و این طرح به كمیسیون دایمی ارائه خواهد شد.
برومند درباب مجوزهای تاسیس و راه اندازی مناطق ویژه علم و فناوری با تاكید بر اینكه مجوزهای جدید در این زمینه صادر نمی گردد، تصریح كرد: درباب توسعه این مناطق مباحثی را مطرح كرده و لازم است به جمع بندی نهایی برسیم؛ چونكه توسعه این مناطق با پیچیدگی های زیادی مواجه می باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم بازبینی در توسعه مناطق ویژه علم و فناوری را نیازمند بررسی های بیشتر دانست.
منبع:

1398/06/28
21:00:08
5.0 / 5
4238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی