معاون صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری:

امسال ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان پرداخت می شود

امسال ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان پرداخت می شود به گزارش لینك بگیر معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری اعتبار امسال برای پرداخت تسهیلات به شركت های دانش بنیان را 2700 میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: مشكلی در پرداخت تسهیلات درخواستی شركت ها نداریم.


سیاوش ملكی فرد در گفت و گو با خبرنگار سرویس «علمی و آموزشی» ایسنا با اشاره به راه اندازی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری از سال ۱۳۸۹، از تغییر هیات عامل این صندوق در سال قبل آگاهی داد و اضافه كرد: این هیات عامل سومین هیات عامل صندوق شمرده می شود و پیرو این تغییرات، رویكردهای كلی صندوق و نیز خدمات آن گرفتار تغییرات شده و خدمات جدید به صندوق اضافه شده است.

وی ادامه داد: جهت آشنایی شركت های دانش بنیان با خدمات جدید برنامه های مختلفی همچون برگزاری جلسات گوناگون با روسای پارك های علم و فناوری، انجام سفرهای استانی و برگزاری جلسه با مدیران شركت های دانش بنیان و.... در نظر گرفته شده است و از سویی با عنایت به افزایش روزانه شركت های دانش بنیان نیز بنظر می رسد این برنامه ریزی ها برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر خدمات صندوق لازم است.

این مسئول با اشاره به خدمات متنوع صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری، شاخص ترین خدمت آنرا پرداخت تسهیلات عنوان نمود و اضافه كرد: هم اكنون با عنایت به اعتبارات خوبی كه صندوق در اختیار دارد مشكلی در پرداخت تسهیلات به شركت های دانش بنیان نداریم.

وی ابراز امیدواری كرد: امسال حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان به شركت های دانش بنیان تسهیلات پرداخت گردد.

بگفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری سقف تسهیلات پرداختی این صندوق به شركت ها حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده كه رقم پرداختی آن با عنایت به سابقه شركت، نوع طرح و نیاز شركت متغیر است.

ملكی فرد با اشاره به تبادل این صندوق با صندوق های پژوهش و فناوری در استان ها اظهار داشت: هم اكنون ۲۰ صندوق پژوهش و فناوری در كشور فعال است كه سعی شده تا این صندوق واسطه ای میان صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری و شركت های دانش بنیان شوند، بطوریكه شركت ها بتوانند به راحتی تسهیلات كمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را بوسیله این صندوق ها در استان خود دریافت نمایند.

وی ادامه داد: امسال حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به شركت های دانش بنیان در اختیار این صندوق ها قرار گرفته است.

ملكی فرد تصریح كرد: ظرف یك ماه آینده اتصال صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری با صندوق پژوهش و فناوری استان كرمانشاه نیز برقرار شده و مدیران شركت های دانش بنیان این استان می توانند تسهیلات كمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را با مراجعه به این صندوق دریافت نمایند.

وی با اشاره به نظارت كامل و رصد فعالیت شركت های دانش بنیان بعد از دریافت تسهیلات، اظهار داشت: تسهیلات طی چند مرحله پرداخت می شود و هر مرحله پس از انجام اقداماتی از طرف شركت قابل پرداخت می باشد و در نهایت وضعیت كلی فعالیت شركت رصد می شود تا این تسهیلات منجر به توسعه فعالیت های شركت های دانش بنیان شود.


عملكرد "پارك علم و فناوری كرمانشاه" در جهت توسعه شركت های دانش بنیان قابل تقدیر است

معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری در ادامه با تقدیر از عملكرد پارك علم و فناوری كرمانشاه، اظهار داشت: خوشبختانه تمام رویكردهای موثر در تقویت و توسعه شركت های دانش بنیان بصورت عملی از طرف پارك علم و فناوری كرمانشاه در حال اجراست.

وی ادامه داد: تمام راهكارهای موثر درباب توسعه شركت های دانش بنیان، همچون اینكه باید سراغ افراد خلاق و صاحب ایده برویم و آنها را جهت راه اندازی شركت دانش بنیان تشویق نماییم به خوبی در دستور كار پارك علم و فناوری كرمانشاه قرار گرفته است.

وی با اشاره به تكمیل بودن اكوسیستم دانش بنیان در استان كرمانشاه، اظهار داشت: هم اكنون تمام بازیگران این اكوسیستم همچون پارك علم و فناوری، مراكز رشد، شتاب دهنده و كانون های نوآوری و شكوفایی خلاقیت در كرمانشاه فعال است كه همه اینها می تواند به توسعه و تقویت شركت های دانش بنیان كمك كنند.

منبع:

1398/06/18
13:17:24
5.0 / 5
4832
تگهای خبر: خدمات , دانش بنیان , سئو , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی