در بخش ایده های كارشناسان جوان؛

جایزه بین المللی صرفه جویی آب كشاورزی به پژوهشگران ایرانی رسید

جایزه بین المللی صرفه جویی آب كشاورزی به پژوهشگران ایرانی رسید به گزارش لینك بگیر پژوهشگران دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) موفق به كسب جایزه بین المللی صرفه جویی آب كشاورزی (۲۰۱۹ Watsave) از كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی برای طراحی و ساخت سازه ای مكانیكی- هیدرولیكی برای توزیع عادلانه آب در بخش كشاورزی شدند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، جایزه بین المللی صرفه جویی آب كشاورزی در بخش ایده های كارشناسان جوان برای سال ۲۰۱۹، به اعضای هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) دكتر محمد بیجن خان، دكتر علی مهدوی مزده، دكتر هادی رمضانی اعتدالی، فاطمه طیبی و نرگس مهری از دانشجویان این دانشگاه، برای طرح «كاربرد شیر كنترل دبی برای صرفه جویی در مصرف آب» تعلق گرفت.

بنابر این خبر جایزه در مراسم ویژه ای در حاشیه هفتادمین اجلاس سالانه كمیسیون بین المللی آبیاری و سومین شورای جهانی آبیاری كه ۱۰ تا ۱۶ شهریور ماه سال جاری در اندونزی برگزار می شود، به تیم برنده اهداء خواهد شد.

كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی هر ساله مبادرت به برگزاری مسابقه بین المللی صرفه جویی آب در كشاورزی با هدف انتخاب برترین طرح ها یا اقدامات اجرایی و مدیریتی در زمینه كاهش برداشت آب برای مصارف كشاورزی در چهار محور «فناوری صرفه جویی آب»، «مدیریت در صرفه جویی آب»، «ایده های كارشناسان جوان در صرفه جویی آب» و «اقدامات اجرایی كشاورزان پیشرو» می كند.

همانند سال های گذشته از ایران هم چهار طرح، در هر یك از محورهای فوق جهت شركت در مسابقه جایزه بین المللی صرفه جویی آب كشاورزی به دبیرخانه این كمیسیون ارسال شده بود كه طرح ایده های كارشناسان جوان در صرفه جویی آب از ایران حائز بیشترین امتیاز از جانب داوران بین المللی شده است.

كمیسیون بین المللی آبیاری و زهكشی (ICID) (International Commission on Irrigation and Drainage) كه در سال ۱۹۵۰ تأسیس شده است یك مجموعه فنی، علمی، بین المللی و غیرانتفاعی است، این مؤسسه شامل شبكه ای از متخصصان در سراسر جهان است كه در زمینه آبیاری، زهكشی و مدیریت غذا فعالیت می كند؛ هدف اصلی این موسسه ترویج مدیریت پایدار آب كشاورزی و توسعه پایدار روستایی به منظور رسیدن به جهانی است كه در آن با ایجاد امنیت در زمینه تأمین آب فقر و گرسنگی از بین برود.

۷۸ كشور زیر مجموعه این مؤسسه بین المللی هستند كه در مجموع ۹۵ درصد اراضی كشاورزی دنیا را به خود اختصاص می دهند؛ این كشورها هر كدام داری كمیته ملی مربوط به خود هستند كه زیرمجموعه این ارگان بین المللی قرار دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، كارشناسان جوان ایرانی در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ هم موفق به دریافت جایزه مسابقه صرفه جویی آب كشاورزی شده بودند.
1398/06/13
15:03:45
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: شركت , علم , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی