در گردهمایی صنایع و شركت های دانش بنیان صنعت غذایی مطرح شد

۹ اقدام آستان قدس برای توسعه دانش بنیان صنایع غذایی، نداشتن استاندارد نان عامل بیماری های گوارشی

۹ اقدام آستان قدس برای توسعه دانش بنیان صنایع غذایی، نداشتن استاندارد نان عامل بیماری های گوارشی به گزارش لینك بگیر رئیس سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی با تاكید بر این كه ۷۰ درصد قیمت خوراك گوشت و شیر وابسته به خوراك دام است، اظهار داشت: هم اكنون ۷۰ درصد خوراك دام از خارج وارد می شود و ما برای آن كه بتوانیم در صنایع غذایی همانند صنعت برق به خودكفایی برسیم، باید فناوری های اولویت دار را شناسایی نماییم و در این صنعت به كار بریم.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، فاطمی امین امروز در گردهمایی فناورانه صنایع، شركت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت غذایی با بیان این كه ۳۷ درصد از سبد هزینه های خانوارها صرف مواد غذایی می شود، اضافه كرد: اگر ما به دنبال ایجاد زندگی مطلوب برای جامعه هستیم، باید هزینه های خانوارها را مدیریت نماییم و زمانی كه ۳۷ درصد درآمد خانواده ها صرف مواد غذایی می شود، نشان از اهمیت این صنعت دارد.
وی با تاكید بر این كه بخش اعظمی از تمركز ایمنی زیستی و سلامت مربوط به صنایع غذایی می شود، خاطرنشان كرد: هم اكنون ۷۰ درصد از خوراك دام كشور از واردات است، به این معنا كه ۷۰ درصد قیمت گوشت و شیر كشور مربوط به خوراك دام می شود.
فاطمی امین با اشاره به خودكفایی كشور در حوزه هایی چون صنایع برق و تولید بنزین، اظهار نمود: این اقدام سبب شده است كه هر چند تحریم ها می تواند برای كشور مشكل زا باشد، ولی نمی تواند تاب آوری ما را كم كند. ازاین رو لازم است تا ما معماری كلان در حوزه صنایع غذایی داشته باشیم، ضمن آن كه اولویت های ما در این صنعت مشخص باشد و سازوكارهایی ایجاد نماییم كه كلیه عوامل صنایع غذایی در جهت منافع كشور حركت نماید.
رئیس سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی با تاكید بر نقش موثر فناوری در صنایع غذایی، یاد آور شد: بر این اساس در آستان قدس رضوی زیست بوم كاملی از عرضه خدمات زیرساختی بوجود آورده ایم و در این راستا اعتقاد داریم كه در حوزه صنایع عذایی نباید اقلامی را تولید نماییم كه سایر شركت ها قادر به تولید آن هستند، بلكه ما به دنبال ایجاد زیرساختهایی برای تسهیل كسب و كارهای صنایع غذایی هستیم.
وی افزود: بر این اساس ما ۸ اقدام را در این سازمان اجرایی كردیم كه همچون آن می توان به ایجاد شبكه بازار رضوی اشاره كرد؛ این شبكه شامل سامانه فرودگاه اینترنتی است كه به منظور ارتقای سطح زندگی ایرانی اسلامی است.
۷۰ درصد بیماری های گوارشی ناشی از نداشتن استانداردهای نان است
فاطمی امین كیفیت رضوی را از دیگر اقدامات این سازمان نام برد و توضیح داد: در كنار نشان حلال، نشان طیب را عرضه كردیم؛ چون كه مشاهده شده است كه ۷۰ درصد بیماری های گوارشی ناشی از نداشتن استانداردهای نان است؛ ازاین رو با ایجاد موسسه طیب مبادرت به افزایش كیفیت نان كردیم.
وی شركت كشاورزی رضوی را از دیگر اقدامات این سازمان نام برد و اظهار داشت: در این قالب علاوه بر مدیریت اراضی رضوی وارد مدیریت اراضی كشور شده ایم.
به قول وی صنایع غذایی رضوی از دیگر اقدامات این سازمان است كه تمركز آن بر روی تولید محصولات دانش بنیان صنایع غذایی است.
فاطمی امین با اشاره به اقدامات این سازمان در زمینه بذر و نهال، تصریح كرد: هم اكنون ۹۵ درصد وزن صیفی جات وارداتی است و در ۴۰ سال قبل ۴ شركت آمریكایی و اسراییلی امپراطوری بذر را در اختیار دارند و ما با راه اندازی موسسه بذر و نهال مبادرت به فعالیت در این زمینه كرده ایم.
وی دامپروری و زنجیره تامین ارزش را از دیگر اقدامات سازمان قدس رضوی برای توسعه صنایع غذایی نام برد و اظهار داشت: در چارچوب زنجیره تامین ارزش توانستیم در بوشهر كه سابقه كشت فلفل دلمه ای را نداشت؛ مبادرت به تولید این محصول كنیم؛ بگونه ای كه كیفیت آن از نمونه اسراییلی ارتقاء یافته است.
وی پزشكی پیشگیرانه را از دیگر اقدامات این سازمان ذكر كرد و یاد آور شد: در حوزه پزشكی نباید یك داروی خاص را برای همه بیماران به صورت یكسان تجویز كرد، بلكه باید متناسب با ژنتیك هر فرد شود.
فاطمی امین با اشاره به ایجاد شركت فناوری و نوآوری رضوی، تصریح كرد: در چارچوب این شركت تلاش می شود كه از مرحله بذر تا دامپروری، بسته بندی و توزیع فناوری های مورد نیاز را شناسایی و از آن بهره برداری نماییم.
وی تصریح كرد: ما در تلاش هستیم تا با همكاری سازمان اقتصادی كوثر ظرف سه سال آینده صنایع غذایی را همانند صنایع تولید بنزین و برق بگونه ای ارتقاء دهیم كه نه تنها گرفتار مشكل نشویم، بلكه بتوانیم به سایر كشورها كمك نماییم و قدرتیرا كه در بعضی از صنایع به دست آورده ایم، در صنایع غذایی هم كسب نماییم.1398/06/10
13:28:48
5.0 / 5
4916
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی