دبیر انجمن شركت های دانش بنیان استان اصفهان:

اقتصاد دانش محور غیرقابل تحریم است، باید واژه شناسی عبارت دانش بنیان مشخص شود

اقتصاد دانش محور غیرقابل تحریم است، باید واژه شناسی عبارت دانش بنیان مشخص شود به گزارش لینك بگیر دبیر انجمن شركت های دانش بنیان استان اصفهان اظهار داشت: اقتصادهای شكوفا و پیشرو كه غیرقابل تحریم هستند، بر پایه دانش و اطلاعات بوجود آمده اند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، سیدیاسر معین الدینی با بیان این مطلب اضافه كرد: در انجمن شركت های دانش بنیان استان اصفهان، اقتصادهای شكوفا و موفق دنیا را كه غیرقابل تحریم هستند مورد تحلیل قرار دادیم. در گام اول بررسی كردیم كه اقتصاد دانش بنیان در اقتصادهای پیشرو چه جایگاهی دارد. دریافتیم مناسبات اقتصادی در دنیا بر پایه اقتصادهای بهره ور و زیرساخت های دانش محور استوار شده است. در واقع در دنیا شاید عنوانی به نام اقتصاد دانش بنیان نداشته باشیم، ولی می توان در خلال زمان ظهور و بروز دانش در اقتصادهای پیشرفته را مشاهده كرد.
معین الدینی اضافه كرد: اقتصادهای موفق زیرساخت های مبتنی بر دانش دارند. اهمیت نقش دانش و اطلاعات در اقتصادشان قابل رؤیت است و همین مبحث عاملی است كه نمی توان اقتصادهای پیشرو را تحریم كرد، این در شرایطی است كه اقتصاد ما منبع محور و حتی به صورت مشخص نفت محور است.
دبیر انجمن شركت های دانش بنیان استان اصفهان با تاكید بر اینكه تنها راهكار این است كه در سراسر كشور به اقتضای هر منطقه شبكه اتاق های بازرگانی را درگیر نماییم، اضافه كرد: پیرو مطالعه ای كه انجام شد، پیشنهاد تشكیل كمیسیون اقتصاد دانش بنیان در اتاق های بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی را مطرح كردیم و در اولین قدم هم این طرح را در اختیار اتاق بازرگانی اصفهان قرار دادیم تا گام به گام دانش را در اقتصاد نهادینه نماییم.
وی با اشاره به اینكه باید ترمولوژی یا واژه شناسی عبارت دانش بنیان هم مشخص شود، اظهار داشت: چه در سطح حاكمان، در سطح نهادهای صنفی، تشكل های اتاق، عموم مردم و رسانه ها باید واژه شناسی درستی صورت گیرد.
معین الدینی، گام دوم را طراحی تصویر مشخصی از آینده دانست و اظهار داشت: باید تصویری از آینده را به صورت مشخص ترسیم كنیم؛ احیانا بخشی از خصوصیت های اقتصاد فعلی و موجود كشور در این تصویرسازی استفاده گردد یا امكان دارد تغییراتی در آن اعمال و مفاهیم و نهادهای جدیدی به آن اضافه شود.
به قول وی، باید مشخص شود حاكمیت، اتاق های بازرگانی، نهادهای تخصصی، شركت های فناور، شركت های سنتی، دانشگاه ها و غیره در آینده اقتصاد دانش بنیان چه نقشی ایفا كنند. برای مثال نقش آموزش وپرورش باید به صورت كامل بازبینی شود و حتی نیاز است برخی نهادهای جدید ایجاد شود. در این میان اتاق بازرگانی و تشكل بالادستی مانند مجمع تشكل های دانش بنیان می توانند كمك كنند تا نظام جدید اقتصادی گام به گام ایجاد شود.
بر مبنای اعلام مجمع تشكل های دانش بنیان ایران، دبیر انجمن شركت های دانش بنیان استان اصفهان اظهار داشت: این پیشنهاد نتیجه تفكر بخش خصوصی فناور در استان اصفهان است كه معمولا در پیشبینی و تعیین خط مشی های كلان در كشور تقدم داشته است.1398/05/13
19:56:32
5.0 / 5
4619
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی