گام مشترك دانشگاه شریف و منطقه آزاد ارس در راه مزیت گرایی هوشمند

گام مشترك دانشگاه شریف و منطقه آزاد ارس در راه مزیت گرایی هوشمند به گزارش لینك بگیر قرارداد همكاری میان دانشگاه صنعتی شریف و سازمان منطقه آزاد ارس با هدف حركت در راه مزیت گرایی هوشمند به امضا رسید.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، دانشگاه صنعتی شریف با همراهی سازمان منطقه آزاد ارس برای اولین بار در ایران به صورت عملیاتی گام در راه مزیت گرایی هوشمند می گذارد.
مفهوم مزیت گرایی هوشمند (Smart Specialisation Strategies یا S3) نخستین بار توسط دومنیك فورای (Dominique Foray)، استاد دانشكده مدیریت تكنولوژی دانشگاه EPFL در سال ۲۰۰۹ میلادی عنوان شد. از آن پس این مفهوم به طور گسترده ای در سراسر اتحادیه اروپا و حتی كشورهای دیگر رواج یافت و مورد استفاده قرار گرفت.
مزیت گرایی هوشمند نوعی سیاست گذاری نوآوری منطقه ای است كه مناطق مختلف را تشویق می كند تا در حوزه های اولویت دار خود، از راه ایجاد تغییرات ساختاری نوآورانه و فناورانه، به مزیت رقابتی قابل اتكا دست یابند.
نوآوری های فناورانه، اجتماعی، سازمانی، بازاریابی و خدماتی نقش كلیدی در فرآیند مزیت گرایی هوشمند ایفا می كنند. در راه مزیت گرایی هوشمند، بعضی از مناطق كه از لحاظ توسعه اكوسیستم نوآوری وضعیت مناسب تری دارند، بعد از شناسایی حوزه های اولویت دار خود و طراحی راهبرد مزیت گرایی هوشمند، در مرحله بعد به سمت تبدیل شدن به یك قطب نوآوری حركت می كنند.
در راستای آغاز فعالیت اجرایی پروژه مزیت گرایی هوشمند و رسیدن به یك فضای فكری مشترك، دكتر ملكی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام پژوهشكده سیاست گذاری دانشگاه شریف، به همراه تیم پروژه مذكور با دكتر نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، دكتر حمزه ای، عضو هیئت مدیره و برخی از معاونین و مدیران این سازمان، دیدار و گفتگو كردند.
در این جلسه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس ضمن استقبال از مبحث پروژه، ابراز امیدواری كرد كه نتایج حاصل از این پروژه سبب پیشرفت و شكوفایی هرچه بیشتر منطقه آزاد ارس شود.
در ادامه دكتر ملكی ضمن تشریح راهبرد مزیت گرایی هوشمند، به ترسیم چشم اندازی از فعالیت هایی پروژه مزیت گرایی هوشمند پرداخت.
در انتهای جلسه نیز، مدیران مختلف سازمان به بیان دیدگاه های خود در مبحث پروژه پرداختند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، همینطور در این سفر تیم اجرایی از مكان های اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد ارس بازدید كرده و علاوه بر آن با ظرفیت های دانشی منطقه هم آشنا شدند.1398/04/16
23:34:58
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , صنعت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی